-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeZSP Warka otwarta na świat

  ZSP Warka otwarta na świat

  W tym roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. I PLM „Warszawa” w Warce rozpoczął współpracę z organizacją AIESEC, której celem jest łamanie stereotypów i wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie poprzez bezpośredni kontakt młodzieży ze studentami z krajów całego świata.

  Dzięki temu mieliśmy przyjemność gościć Mayę z Indonezji oraz Isil z Turcji, które zaprezentowały wszystkim uczniom technikum historię swoich krajów, kulturę, religię, tradycje oraz ciekawostki przyrodnicze i kulinarne. Po pierwszym dniu poznawania azjatyckich ciekawostek, klasa 3 technikum hotelarskiego przybliżyła studentkom historię Warki w najlepszy z możliwych sposobów. Poprowadziła gości szlakiem wareckich pomników i zabytków. To co dla nas jest codziennością, dziwiło i wzbudzało ogromną ciekawość u zagranicznych studentek.

  Na kolejne dni uczniowie przygotowali piękne prezentacje o Polsce, by móc jak najlepiej przedstawić walory naszego kraju. Pokazali różnorodność przyrodniczą i polskie tradycje świąteczne, nakarmili pomidorówką i pierogami oraz nauczyli tańczyć poloneza. Uczniowie technikum hotelarskiego mieli niecodzienną sposobność obsłużyć przy ladzie recepcyjnej prawdziwych cudzoziemców. Było duże wyzwanie, któremu wszystkim udało się sprostać. Uczniowie przełamywali stereotypy i barierę językową wspólnie rozwiązując łamigłówki, grając w kalambury oraz śpiewając popularne piosenki. Pobyt zagranicznych gości wniósł wiele dobrego do naszej szkoły, cele i założenia organizacji AIESEC w pełni zostały zrealizowane. Z pewnością będziemy kontynuować rozpoczętą współpracę w kolejnych latach.

  ZSP Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE