0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWielki i piękny Koncert Niepodległościowy

  Wielki i piękny Koncert Niepodległościowy

  Niemalże tysiąc osób uczciło 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestnicząc 10 listopada w niezwykłym Koncercie Niepodległościowym. Na scenie w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce wystąpił jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich tenorów Bogusław Morka, któremu towarzyszyli Agnieszka Kozłowska (sopran), Artur Janda (baryton) oraz orkiestra kameralna Alla Breve.

  Zanim artyści oczarowali warecką publiczność niemalże 2-godzinnym występem wszystkich, w tym szczególnie zaproszonych gości powitał w imieniu organizatorów dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba. Byli wśród nich m.in. Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, Radni Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącą Aldoną Rzeźnik, Radni Powiatu Grójeckiego, księża proboszczowie obu wareckich parafii – ks. Stanisław Dobkowski i ks. Jarosław Kucharczyk.

  Artyści, jak przystało na rangę uroczystości, zaprezentowali najwyższy poziom muzyczny. W części patriotycznej usłyszeliśmy m.in. utwory z wydanej w tym roku przez Bogusława Morkę płyty „Krzyż i Orzeł”: „Orlątko”, „Modlitwa obozowa”, „Czerwone maki”, „Skrzydła” czy „Biały krzyż”. W części rozrywkowej rozbrzmiewały przepiękne i znane klasyki z całego świata w tym: z musicali „Skrzypek na dachu” i „Kotów”, z opery „Straszny Dwór” czy finałowe „Amigos para siempre” czyli „Żegnajcie przyjaciele”…

   

  Organizatorzy uroczystego koncertu – Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakład Usług Komunalnych serdecznie dziękują wszystkim, którzy zechcieli ten niezwykły sobotni wieczór spędzić razem, wspólnie świętując tak ważną dla Polaków rocznicę odzyskania Niepodległości!

  Zobacz galerię zdjęć autorstwa Rafała Donicy – kliknij tutaj.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE