Więcej
  Strona głównaInstytucjeUczniowie wrociszewskiej szkoły szlakiem bohaterów

  Uczniowie wrociszewskiej szkoły szlakiem bohaterów

  Dzień 13 listopada dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie na pewno nie był pechowy. Przeżyli oni tego dnia niesamowitą lekcję historii, która w pamięci zostanie na bardzo długo. Każde nowe doświadczenie buduje człowieka, daje mu coś, czego nikt nie jest w stanie zabrać. Podobno podróżując żyjemy podwójnie. Uczniowie z Wrociszewa zwiedzili swoją MAŁĄ OJCZYZNĘ, jej niewielką część, ale jakże znaczącą, bo budującą historię polskiego narodu – ruszyli wareckim questingiem śladami Piotra Wysockiego, pułkownika Wojska Polskiego, działacza niepodległościowy, przywódcy sprzysiężenia podchorążych, które doprowadziło do wybuchu powstania listopadowego.

  Questing to zabawa dla wszystkich bez względu na wiek. Łączy elementy harcerskich podchodów, gier terenowych i nowych technologii. Turysta z biernego słuchacza przeistacza się w poszukiwacza skarbów i wiadomości, którego celem jest odkrycie tajemnic, zapomnianych historii, bogactwa kulturowego, czy historii danego miejsca. Każdy Questing to „nauka przez zabawę”. Ta forma gry terenowej posiada duży walor edukacyjny z różnych dziedzin, co ułatwia proces nauki.

  Podczas wędrówki, dzięki uprzejmości księdza proboszcza młodzi odkrywcy zwiedzili kryptę w kościele Matki Boskiej Szkaplerznej. W krótkiej modlitwie oddali hołd zmarłym –książętom mazowieckim z linii Piastów,  matce Kazimierza Pułaskiego oraz hrabiom z rodziny Dąmbskich, ostatnich właścicieli Winiar.

  Na zakończenie wyprawy, dzięki wizycie w Objazdowym Kinie poznali historię Dywizjonu 303, zaliczanego  do najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej. W czasie Bitwy o Wielką Brytanię w 1940 roku przypisywano mu 126 pewnych zestrzeleń zaliczonych oficjalnie podczas wojny, co stawiało go na pierwszym miejscu wśród dywizjonów myśliwskich biorących udział w bitwie.

  Uczniowie z wrociszewskiej szkoły odbyli wspaniałą aktywną lekcję historii – w hołdzie tym, którzy oddali życie, by dziś móc bezpiecznie żyć, uczyć się, marzyć…

  PSP we Wrociszewie

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE