Więcej
  Strona głównaInstytucje„Nasza Mała Ojczyzna” - Nowa Wieś i okolice

  „Nasza Mała Ojczyzna” – Nowa Wieś i okolice

  Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” działający przy OSP Nowa Wieś od września 2017 roku redaguje i wydaje gazetę lokalną „Głos Seniora”, w której prezentuje informacje z życia klubu oraz historię najbliższej okolicy. W br. w ramach Inicjatywy Senioralnej klub realizuje projekt pt. „Kontynuowanie  redagowania i wydawania gazety lokalnej wraz z wydaniem folderu „Nasza mała Ojczyzna – Nowa Wieś i okolice”. Posumowanie projektu, wydanie folderu i przekazanie go społeczności, zaplanowaliśmy w Narodowe Święto Niepodległości.

  Chcieliśmy w ten szczególny dzień, oddać hołd wszystkim ludziom, którzy dla tego środowiska  pracowali  w minionym stuleciu. Wspomniana wyżej uroczystość odbyła się 11 listopada w godzinach popołudniowych w remizie OSP Nowa Wieś. Gości przywitała Stanisława Róg, a następnie pomysłodawczyni i główna redaktorka folderu Halina Fruba wprowadziła gości w klimat dawnej Nowej Wsi, jej historii i najbliższych okolic.

  Drugą część spotkania poświęciliśmy na wspólny śpiew z przygotowanymi przez seniorki  śpiewnikami. Długo w nowowiejskiej remizie rozbrzmiewały pieśni legionowe czy patriotyczne. W spotkaniu oprócz klubowiczów z „Czerwonego Jabłuszka” uczestniczyła grupa uczniów z ZS-P z Nowej Wsi z nauczycielką historii Marzeną Jankowską, przedstawicielki Koła Gospodyń i chóru parafialnego z Nowej Wsi, seniorki niezrzeszone współpracujące przy realizacji folderu, sołtysi z Gołębiowa i Brzezinek. Obecni byli także goście z Warki, a wśród nich Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem oraz podziękowaniami za pomoc w wydruku folderu dla: Dyrektora ZS-P w Nowej Wsi, Dyrektora i pracowników Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz Agacie Sotek ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Dziękujemy wszystkim którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w spotkaniu.

  Klub  Seniora „Czerwone Jabłuszko”

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE