Mistrz pokonany w Nowej Wsi

Rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Szachowej wkraczają wielkimi krokami w decydującą fazę. 14 stycznia w szkole podstawowej w Nowej Wsi miał miejsce piąty turniej w bieżącej, piątej już edycji zawodów. Gospodarze ścigający się z zespołem z Konar o kwalifikację do finału, doskonale wykorzystali atut „swojego boiska”, inkasując 13,5 punktu, co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i pozwoliło odskoczyć od bezpośrednich rywali na 4 oczka. Drugie miejsce w zawodach z 12,5 punktami zajęli reprezentanci Ostrołęki, a podium domknęli szachiści z wareckiej „Jedynki” (11,0 pkt). W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył dość niespodziewanie przedstawiciel gospodarzy, Jakub Drążkiewicz (4,5 pkt), pokonując w decydującym starciu, po niezwykle emocjonującej partii, lidera rozgrywek Filipa Pułapę, dla którego była to pierwsza porażka w tej edycji ligi. Drugie miejsce w turnieju zajął Jakub Szczepaniak z Ostrołęki (4,0 pkt). Trzeci zawody ukończył Filip Pułapa (4,0 pkt).