Więcej

  Smykofonia wystartowała

  W sobotę 23 lutego w Centrum Edukacyjno – Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Smykofonia na Mazowszu.

  Najmłodsi słuchacze oraz towarzyszący im opiekunowie wysłuchali muzycznej opowieści „Na tropie melodii…”. Było o szeleszczących pszczołach, szumiącej rzece i drzewach. Nie zabrakło kołyszących przytulanek, ale i rytmicznych piosenek do tańca. Koncerty Smykofonii to znakomita okazja, żeby przybliżyć dzieciom muzykę. Specjalnie przygotowany program i luźna atmosfera Smykofonii to jest to, co małe Smyki lubią najbardziej. Spotkanie w Muzeum poprowadziła Anna Szawiel – aktorka telewizyjna i teatralna, która cały czas zachęcała do czynnego udziału w muzycznej zabawie. Artystom udało się zainteresować dzieci nie tylko śpiewem i muzyką, lecz także instrumentami na których grali. Adam Eljasiński grą na klarnecie wprowadził dzieci w bajkowy świat. Wielkie wrażenie wywarł akordeon, na którym Paweł Janas wygrywał melodie jak z zaczarowanej krainy. Z kolei Marta Grzywacz wykazała się delikatnym i dziewczęcym śpiewem, który dla dzieci była łatwo przyswajalny. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego dziękuje Artystom za unikatowy klimat koncertu, a Rodzicom i Maluchom za przybycie.

  Wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury i Fundacją Muzyka jest dla Wszystkich zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką, już 16 marca na godz: 11.00.

  Inf. Muzeum

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE