Więcej
  Strona głównaOrganizacjePTTKZapraszamy młodzież na "powstańczy szlak"

  Zapraszamy młodzież na „powstańczy szlak”

  Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze im. Wiktora Krawczyka, Wójt Gminy Jasieniec i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi zapraszają wszystkich chętnych turystów i miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu do udziału w rajdzie „Kwitnące jabłonie”.

  Wędrówka rozpocznie się przejazdem z Warki do Gośniewic (odjazd pociągu o godz. 15:57), skąd trasą wśród wiosennych lasów i pól wszyscy uczestnicy przejdą do Gołębiowa, który jest kolejnym przystankiem na szlaku bitewnym uczestników Powstania Styczniowego. 18 maja 1863 roku na tej ziemi oddział powstańczy majora Władysława Grabowskiego stoczył krwawą bitwę z regularnym carskim wojskiem dowodzonym przez gen. Mikołaja Mellera Zakomelskiego. W Gołębiowie na polu bitwy znajduje się zbiorowa mogiła powstańców poległych za wolność ojczyzny.

  Przy pomniku upamiętniającym bitwę z 18 maja 1863 r., o godzinie 18:00 odbędzie się Msza Polowa i Apel Poległych. Wojsko salwą honorową uczci pamięć ofiar.

  Uroczystość zakończy się turystycznym ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek i grochówką żołnierską.

  Zapraszamy na turystyczny szlak.

  Zarząd oddziału PTTK

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE