Więcej
  Strona głównaKulturaSMYKOFONIA – Minuty i sekundy

  SMYKOFONIA – Minuty i sekundy

  6 kwietnia w sobotę o godz. 11.00 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza rodziny z maluszkami (0 – 5 lat) na kolejny koncert z cyklu ,,Smykofonia na Mazowszu”.

  Wykonawcy:
  Marta Grzywacz – wokal
  Agnieszka Kowalska – fagot
  Krzysztof Kozłowski – fortepian
  Anna Szawiel – prowadzenie

  Tym razem posłuchamy spóźnialskich dźwięków, budzika i kurantów. Zajrzymy do wnętrza zegara i sprawdzimy czy można go nastroić. Jak brzmi minuta, a jak sekunda ? Instrumenty klawiszowe, głos i fagot spróbują cofnąć czas, który płynie wolno lub szybko – jak muzyka. Tak, tik, tak.

  Koncerty Smykofonii to przede wszystkim wysoka jakość prezentowanej muzyki, przyjazny klimat i swobodna atmosfera. Rodzice wraz z dziećmi siedzą na miękkich matach. Później zaczynają się swobodne wędrówki po sali, także wspólny śpiew. Dzieci różnie reagują na muzykę, niektóre podrygują w rytm, inne tańczą, śmieją się. Na koncert przychodzą także mamy, które dopiero spodziewają się dziecka.

  Muzykowanie daje wiele korzyści. Muzyka uspakaja, rozwija wyobraźnię oraz wrażliwość. Maluchy uczą się skupiać, wchodzą w interakcję z artystami, dotykają instrumentów. Zajęcia są dostosowane do percepcji dzieci, dlatego koncert trwa nie dłużej niż 45 minut.

  BILETY WSTĘPU: opiekun – 10 zł ( od osoby ), dziecko – 7 zł, każde następne dziecko – 5 zł.
  Nie ma możliwości pozostawiania dziecka bez opieki. Ilość miejsc jest ograniczona.
  Bilety można rezerwować pod numerem tel. 48 667 20 20 lub adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl  .

  Organizatorzy:
  Mazowiecki Instytut Muzyki
  Fundacja Muzyka jest dla Wszystkich
  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  Patron artystyczny:
  Sinfonia Varsovia

  Serdecznie zapraszamy.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE