Wiosenny Turniej Szóstek Piłkarskich dla wareckiej „Jedynki” i Konar

Wiosenny Turniej Szóstek Piłkarskich dla wareckiej „Jedynki” i Konar

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny z budynku hali sportowej wyszliśmy na boiska zewnętrzne. Po raz pierwszy w tym roku uczniowie podstawówek mieli okazje porównać swe umiejętności piłkarskie na Orliku. 18 marca odbył się Turniej Szóstek Piłkarskich chłopców, w którym rywalizowali uczniowie klas 4-8 i gimnazjum z gminy Warka. Celem zawodów było wyłonienie zespołów awansujących do rozgrywek SZS na szczeblu powiatowym.

W zawodach uczestniczyło 10 reprezentacji szkół, które grały w dwóch kategoriach wiekowych: roczników 2003-2005 i młodszej czyli dzieci urodzonych w latach 2006-2008. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały po 10 min.

Rozegrano aż 20 spotkań. W grupie klas starszych bezkonkurencyjna okazała się warecka „Jedynka”, która zwyciężyła wszystkie swoje mecze i zgromadziła maksymalną ilość 12 punktów. Bardziej wyrównany poziom prezentowały drużyny ze środka tabeli. Drugie miejsce zajęła warecka „Dwójka”, która odniosła dwa zwycięstwa i dwie porażki. Z dobrej strony zaprezentowali się gracze z Wrociszewa, którzy zgromadzili 5 punktów (1 zwycięstwo i 2 remisy) i zajęli trzecie miejsce. Czwarte przypadło zawodnikom z Nowej Wsi – 4 pkt i piąte szkole z Ostrołęki.

W grupie młodszej drużyny prezentowały bardzo wyrównany poziom i aż 3 czołowe drużyny zgromadziły taką sama ilość punktów. Szkoła z Konar, SP nr 1 w Warce i PSP nr 2 w Warce zakończyły rywalizacje z dorobkiem 9 pkt., a o końcowej klasyfikacji decydowały bezpośrednie mecze i małe punkty. Najlepszym bilansem bramkowym wykazała się szkoła z Konar, która zdobyła 14 bramek, a straciła tylko 2. To ona zajęła I miejsce w grupie młodszej. Na drugim miejscu uplasowała się warecka „Dwójka”- 12 bramek zdobytych i 3 stracone. III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 która ukończyła zmagania z 8 zdobytymi golami i 3 straconymi. IV miejsce zajęli zawodnicy z Nowej Wsi (3 pkt), a tabele zamknęła najmłodsza drużyna z Wrociszewa.

Na zakończenie zmagań dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce wręczył pamiątkowe dyplomy, a najlepszym drużynom puchary i medale. Dziękujemy nauczycielom i reprezentacjom szkół za udział w zawodach, postawę fair play na boisku, gratulujemy wyników i sportowego zaangażowania. Organizatorem zawodów był CeSiR Warka i PSP nr 2 w Warce.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Czy przebywanie w sieci szkodzi uczniom? Rekolekcje w Warce, Ostrołęce i Nowej Wsi →

Dodaj komentarz