Strona głównaInstytucje„Żołnierze Wyklęci” i wyróżnienie dla uczennicy LO w Warce

„Żołnierze Wyklęci” i wyróżnienie dla uczennicy LO w Warce

25 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach odbył się finał VII edycji konkursu historycznego “Żołnierze Wyklęci. Troska o pamięć i cześć”, organizowanego przez Marszałka Senatu RP – Stanisława Karczewskiego.

W tegorocznym finale wzięło udział 22 uczniów z czterech powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego i przysuskiego oraz miasta Tarczyn. Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego     w Warce reprezentowali: Weronika Rączka, Kamila Chodór i Aleksander Wardecki. Po rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań dotyczących żołnierzy podziemia antykomunistycznego uczniowie udali się do hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Wyróżnienie w konkursie zdobyła Kamila Chodór, uczennica klasy IIB Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce. Gratulacje!

Tekst i zdjęcia Artur Kaczmarek

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE