Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRSrebro dla piłkarzy z CeSiR Warka

  Srebro dla piłkarzy z CeSiR Warka

  Najmłodsi piłkarze Centrum Sportu i Rekreacji w Warce zdobywają II i IV miejsce w Turnieju Mini Piłki Nożnej Chynów 2013.

  We wtorek 14 maja w Chynowie został rozegrany turniej piłki nożnej dla roczników 2003 i młodszych. W turnieju brało udział 9 drużyn,  z czego dwie reprezentowały Warkę. W rundzie zasadniczej zawodów mecze odbywały się w dwóch grupach. W grupie A o wejście do półfinałów z trzema innymi drużynami rywalizowała drużyna CeSiR Warka I (niebiescy), a w grupie B z czterema zespołami  CeSiR Warka II (zieloni)  . Obie drużyny od początku prezentowały dobry i skuteczny styl gry. CeSiR Warka I w swojej grupie odniósł dwa wysokie zwycięstwa i jeden bezbramkowy remis z gospodarzami turnieju Chynowem I. Druga drużyna Warki – nie była gorsza – odniosła 3 zwycięstwa, 1 remis i tylko jedną porażkę.  Pozwoliło to obu drużynom CeSiR’u na wejście do półfinałów turnieju, a tu emocji nie brakowało!

  W pierwszym półfinałowym spotkaniu CeSiR I walczył z drużyną z Sułkowic. Szanse na finał otworzył dla warczan Emil Bujała, lecz przeciwnicy zdołali wyrównać. Losy meczu ważyły się do ostatnich minut, a pretendentów do strzału decydującej bramki nie brakowało. Na szczęście błędy obrońców skrzętnie wykorzystał Konrad Mrozowski  i to on strzelił zwycięska bramkę dla Warki , zapewniając jej miejsce w finale.

  W drugim półfinałowym meczu CeSIR Warka II walczył z Chynowem I. Tym razem młodsza drużyna Warki musiała uznać wyższość starszych kolegów z Chynowa. Choć warczanie walczyli do ostatnich minut ostatecznie ulegli gospodarzom 6:0 i musieli zadowolić się grą o III miejsce. Tu również przeciwnik był wymagający. Drużyna z Sułkowic wykorzystała atuty fizyczne swoich zawodników i pokonała Warkę 1:4. Honorową bramkę dla CeSiR II strzelił Dawid Kacprzak.

  W finałowym spotkaniu CeSiR Warka I walczyła z gospodarzami turnieju – Chynowem. Mecz od początku był bardzo wyrównany.  Kilka dogodnych sytuacji na zwycięska bramkę mieli zawodnicy z Warki, lecz piłka trafiła raz w poprzeczkę, drugi raz w słupek. Niestety niewykorzystane akcje lubią się mścić  i w odpowiedzi zawodnicy z Chynowa zdobyli dwie bramki. Młodzi zawodnicy z Warki jednak się nie poddawali  i bramkę na ich konto po rzucie różnym zdobył Konrad Mrozowski. Piłkarze z CeSiR’u zdołali jeszcze kilkakrotnie zagrozić gospodarzom turnieju lecz niestety piłka nie chciała wpaść do bramki. Tym razem zawodnicy z Warki musieli uznać wyższość drużyny z Chynowa (przegrywając 1:2), i tym samym zdobywając na pocieszenie II miejsce w Turnieju Mini Piłki Nożnej Chynów 2013.

  Warkę reprezentowali:
  CeSiR Warka I: Dawid Bujała, Jakub Kociszewski, Dawid Kret, Maksymilian Piwnicki, Szymon Siodłowski, Konrad Mrozowski, Eryk Lewicki, Michał Zwierzchowski, Jakub Jasik, Tymotesz Śliwa

  CesiR Warka II: Filip Katana, Marcel Grzmil, Piotr Morawski, Dawid Kacprzak, Kamil Szymański, Bartek Kot, Łukasz Kucharski, Maciej Pogodziński, Michał Celejewski, Kacper Morawski.

  Zdjęcia z turnieju na stronie CeSiR:
  http://www.cesir.warka.pl/?p=3693

  NAJPOPULARNIEJSZE