2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWyśpiewaj nagrody na „SpłyWarce”!

  Wyśpiewaj nagrody na „SpłyWarce”!

  Obowiązkową imprezą w letnim kalendarzu Warki stał się już Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który w tym roku odbędzie się 27 lipca już po raz 8! Tym razem będzie on w nieco odmienionej formule gdyż przy Festiwalu po raz pierwszy odbędzie się Konkurs Piosenki Poetyckiej i Turystycznej. Patronat nad Konkursem objął Burmistrz Warki Dariusz Gizka oraz Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak.

  Do konkursu może zgłosić się każdy, kto ukończył 16 lat. Warunkiem jest dostarczenie/przesłanie do Organizatora karty zgłoszeniowej oraz przynajmniej jednego nagranego utworu  do oceny przez komisję kwalifikacyjną. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja wybierze kilkunastu wykonawców, którzy zmierzą się podczas Prezentacji Konkursowej 27 lipca.

  Organizatorom zależy aby poziom konkursu był jak najwyższy dlatego szczególnie zachęca do udziału w nim laureatów podobnych Festiwali, wykonawców rekomendowanych przez uznanych twórców, dziennikarzy, rozgłośnie radiowe, itp. Nie wyklucza to oczywiście udziału osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z piosenką poetycką i turystyczną i chcą spróbować swoich sił w Konkursie. Pula nagród jaką przygotowali Organizatorzy to min. 5000zł.

  Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń i promowania piosenki autorskiej, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej nie tylko wśród mieszkańców Warki ale i wśród turystów licznie przybywających do Warki w trakcie sezonu letniego.

  PROGRAM FESTIWALU

  • 17.06.2019 r. – Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu
  • 01.07.2019 r. – Zamknięcie listy uczestników Prezentacji Konkursowej oraz jej publikacja na stronie internetowej Organizatora
  • 27.07.2019 r. – DZIEŃ FESTIWALU:
   Centrum Edukacyjno-Muzealne przy Muzeum im. K. Pułaskiego, ul. Pułaskiego 24

    · 10:00 – Rozpoczęcie prób mikrofonowych
    · 12:00 – Rozpoczęcie przesłuchań konkursowych
    · 14:00 – Zakończenie przesłuchań konkursowych
   Scena plenerowa Kemping nad Pilicą, ul. Nowy Zjazd 6
    · 17:00 – Koncert Laureatów
    · 17:45 – Koncert OSTATNIA PACZKA
    · 18:10 – Koncert BEZ CIENIA CISZY
    · 18:30 – 5 Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą
    · 19:00 – Koncert CZERWONY TULIPAN
    · 20:50 – Rozstrzygnięcie 5 SNBCRP
    · 21:00 – Koncert GRUPA NA SWOIM
    · 23:00 – Zakończenie 8 SpłyWarki

  W konkursie będą do wygrania atrakcyjne nagrody: nagroda Główna Grand Prix oraz Statuetka SpłyWarki, a także nagrody za I, II i III miejsce.

  Nieodłącznym elementem Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” jest  „Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą”. W tym roku już po raz piąty drużyny będą mogły przepłynięć niewielki dystans po rzece stworzonym wehikułem.

  Sami Państwo widzą – to będzie niezwykłe wydarzenie w Warce. Nie może Was tam zabraknąć, wykorzystajmy tą niepowtarzalną okazję do spotkania się u brzegu Pilicy w wyśmienitej atmosferze, przy dźwiękach wspaniałej muzyki!

  Jeśli chcesz zostać SPONSOREM Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” i jednocześnie jego partnerem zapraszamy do kontaktu z organizatorem: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, ul. Długa 3, 05-660 Warka, tel. +48 667 22 70, dworek@dworek.warka.pl

  Poniżej znajduje się :

  – REGULAMIN I edycji Konkursu Piosenki pod Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Grójeckiego i Burmistrza Warki VIII Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”

  REGULAMIN – I konkurs VIII Festiwal SplyWarka v3 – podpisany

  – KARTA ZGŁOSZENIOWA

  KARTA-ZGŁOSZENIOWA-I-konkurs-VIII-Festiwal-SplyWarka-WORD

  KARTA-ZGŁOSZENIOWA-I-konkurs-VIII-Festiwal-SplyWarka-PDF

  Organizatorem tego wydarzenia jest Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, współorganizatorami jest  Zespół „Ostatnia Paczka” oraz Dariusz Rączka

  PARTNERZY FESTIWALU:

  • Urząd Miejski w Warce
  • Starostwo Powiatowe w Grójcu
  • Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
  • Kemping nad Pilicą
  • Restauracja FUM
  • Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE