-6.2 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejŻywa lekcja historii w Warce

  Żywa lekcja historii w Warce

  4 czerwca 1863 roku, w przypadające właśnie tego dnia święto „Bożego Ciała” setki mieszkańców Warki zmuszonych zostało do uczestnictwa w tragicznym wydarzeniu. Na wareckich błoniach carskie wojsko rozstrzelało osławionego wcześniejszymi partyzanckimi dokonaniami płk. Władysława Kononowicza wraz ze swoimi dwoma  adiutantami.

  4 czerwca tego roku uczcimy wydarzenia sprzed 150-laty. Zapraszamy wszystkich na historyczną inscenizację, która rozpocznie się o godz. 20:30 na wareckim rynku. Całość uroczystości zakończy się pod Kopcem Powstańców Styczniowych i na terenie Klubu Żołnierzy Rezerwy gdzie na dużym ekranie premierowo zaprezentowana zostanie multimedialna wersja komiksu o oddziale płk. Kononowicza.

  W ramach uroczystych obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego od 28 maja można oglądać na płocie Publicznego Gimnazjum w Warce od ulicy Warszawskiej wystawę plenerową pt. „Mazowiecki Szlak Powstania Styczniowego”, która to od 22 stycznia prezentowana jest na terenie Mazowsza.

  Serdecznie zapraszamy 4 czerwca o 20:30 na warecki rynek!

  PLAKAT_ROZ_KONONOWICZ_pom

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE