Więcej
  Strona głównaSportPiłka NożnaChorwaci już są w Warce!

  Chorwaci już są w Warce!

  Dokładnie rok temu 8 czerwca 2012 roku rozpoczynała się w Polsce chyba największa w całej historii naszego kraju impreza sportowa. W Warce w tym czasie również historyczne wydarzenie. Reprezentacja Chorwacji trenowała na terenie Centrum Pobytowego Hotel Sielanka nad Pilicą. Jak się, niestety, później okazało „wylądowali” oni w jednej grupie z Mistrzem i Vicemistrzem Europy. Dlatego też pobyt nad Pilicą był krótki ale wspomnienia z niego niezwykle miłe. Tak o pobycie w Warce i Centrum Pobytowym mówił trener Chorwatów Slaven Bilić: „Odkąd jestem związany z reprezentacją mojego kraju, najpierw jako piłkarz, a teraz jako selekcjoner, odwiedziłem wiele centrów pobytowych. Byliśmy miedzy innymi we Francji, Portugalii, Austrii i Szwajcarii, w Niemczech, Korei i Japonii, ale pobyt w Warce będę wspominał najmilej, zarówno pod względem szkoleniowym, jak i stworzonej atmosfery. Bardzo wam za to dziękujemy. Jeszcze tu wrócę z moimi drużynami”.

  Minął dokładnie rok a na przygotowanym specjalnie na EURO boisku treningowym, na którym trenowali Chorwaci zagrają… najmłodsi piłkarze, przyszłość polskiej piłki nożnej.

  Sielanka nad Pilicą i Sielanka Sport Center wspólnie z Fundacją Piłka jest Piękna organizują wielki Piknik Piłkarski, którego głównym elementem sportowym będzie turniej piłkarski dla chłopców do lat 10 z całej Polski. Zagrają drużyny KS Warka, Jagielonii Białystok, Crakovii Kraków, Radomiaka Radom, Kosy Konstancin, Polonii Warszawa i inne.

  Patronem Honorowym wydarzenia jest Ambasada Republiki Chorwackiej, patronat sportowy objął Polski Związek Piłki Nożnej.

  Serdecznie zapraszamy do Sielanki! Szczegóły imprezy poniżej na plakacie. Wstęp – bezpłatny!

  Piknik Pilkarski w Sielance

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE