7.9 C
Warka
piątek, 7 października, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWeekend Seniora – „60+ Kultura”

  Weekend Seniora – „60+ Kultura”

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do akcji ,,60+ Kultura”, organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  W pierwszy weekend jesieni, a więc 28-29 września, wszyscy Seniorzy mogą skorzystać ze specjalnej oferty Muzeum. Tylko w tym dniu na hasło ,,60+ Kultura’’ bilety wstępu dla osób powyżej sześćdziesiątego roku życia będą za symboliczną złotówkę. Dodatkowo nasi przewodnicy bezpłatnie oprowadzą po ekspozycji, wprowadzając gości w świat tajemnic Kazimierza Pułaskiego i wielkich Polaków w USA, a także historii Warki.

  Wszyscy Seniorzy w godzinach 12.00-15.00 będą mogli nieodpłatnie obejrzeć film o patronie muzeum Kazimierzu Pułaskim oraz „1 września 1939 r. w Warce we wspomnieniach’’ – z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (sala Centrum Edukacyjno-Muzealnego). Nasza muzealna kawiarnia Cafe Savannah przygotowała specjalną ofertę na ten weekend dla Seniorów, rabat 50% na zakup kawy lub aromatycznej herbaty.

   

  Celem ogólnopolskiej kampanii ,,60+ Kultura’’ jest zachęcenie Seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

  Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie internetowej: http://mkidn.gov.pl

   

  Serdecznie zapraszamy!

  Info. Muzeum.

  Avatar photo
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE