0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPowiatowy Dzień Edukacji Narodowej w CKZiU w Nowej Wsi

  Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w CKZiU w Nowej Wsi

  10 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi świętowany był Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej.

  Swą obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP i Prezes Zarządu Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Leszek Przybytniak, Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Powiatu Grójeckiego Jolanta Sitarek, Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego Andrzej Zaręba, Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego Jan Madej, Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Barbara Orłowska, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia Barbara Sygitowicz, proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi ksiądz Wojciech Piórko, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu grójeckiego, Przewodnicząca i Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi – Iwona Pietrzycka i Beata Skiba. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele firm, które objęły patronatem klasy kształcące się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista i technik spedytor: Janusz Miecznik – dyrektor marketingu ds. sadowniczych Spółki Agrosimex w Golianach, reprezentujący państwa Wiesławę i Leszka Barańskich – właścicieli Spółki Agrosimex, Rafał Krzyżanowski – właściciel Plantacji i Szkółki Borówki Amerykańskiej w Nowej Wsi, Katarzyna i Artur Wasiakowie – właściciele Firmy Art Pol w Nowej Wsi.

  W uroczystości uczestniczyli także nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy, uczniowie i rodzice młodzieży uczącej się w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi.

  Zgromadzonych powitała Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi Anna Dacka, która wszystkim osobom związanym z oświatą złożyła życzenia dziękując za codzienną, niełatwą pracę. Wiele ciepłych słów podziękowań i życzeń przekazali pracownikom oświaty zaproszeni goście. Podkreślali oni w swoich wystąpieniach, jak odpowiedzialna jest praca nauczyciela, ponieważ edukacja młodych pokoleń wpływa na przyszłość całego społeczeństwa. „To zawód z pasją i misją” – twierdzili, zwracając uwagę na konieczność wdrażania nietuzinkowych rozwiązań dydaktycznych wobec wymagań współczesnego świata.

  Jednym ze sposobów doskonalenia jakości pracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest podejmowanie już od wielu lat różnorodnych działań w porozumieniu z lokalnym firmami, które wspierają Centrum w realizacji misji edukacyjnej szkoły. Podczas uroczystości podpisano kolejne umowy patronackie, nadające moc prawną współpracy Centrum ze Spółką Agrosimex w Golianach, Plantacją i Szkółką Borówki Amerykańskiej w Nowej Wsi oraz Firmą Art Pol w Nowej Wsi. Pozwoli to korzystać z doświadczeń naszych partnerów, by jeszcze efektywniej rozwijać kompetencje uczniów.

  Dobro uczniów jest celem nadrzędnym nauczycieli w ich codziennej pracy. I choć nie wszyscy to zawsze dostrzegają i doceniają, dziś uczyniono zadość osobom związanym z oświatą. Skromnym wyrazem wdzięczności są wręczane z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody finansowe. Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak wręczył nagrody dyrektorom powiatowych szkół i placówek oświatowych oraz wskazanym przez nich wyróżniającym się nauczycielom. Natomiast nagrodami Dyrektora CKZiU w Nowej Wsi zostali uhonorowani nauczyciele i pracownicy Centrum szczególnie zaangażowani w wypełnianie swoich obowiązków.

  Gorące podziękowania za trud wkładany w przekazywanie wiadomości, doskonalenie umiejętności i kształtowanie osobowości młodych podopiecznych złożyli na ręce nauczycieli uczniowie i rodzice.

  Wieloletnią tradycją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest ślubowanie uczniów klas pierwszych dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej. Wzruszeni pierwszoklasiści zobowiązali się „mądrze się uczyć, uczciwie i rzetelnie pracować, nigdy nie splamić honoru szkoły”.

  Wszystkim ogromną przyjemność sprawił program artystyczny. O jego wysoki poziom zadbali wychowawcy klas czwartych w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista i technik spedytor – panie: Małgorzata Bosak, Katarzyna Smolarek i Marlena Chustecka oraz opiekunka szkolnego chóru Barbara Kaczmarczyk. Nawiązujące do mitologii humorystyczne scenki, przedstawiające powstanie szkoły i poszczególnych dziedzin nauki, ubarwione zostały piosenkami o podobnej tematyce. Całości dopełniała efektowna dekoracja, nietuzinkowe kostiumy i wdzięk występujących na scenie „artystów”. Niebanalnym elementem programu artystycznego był popis dwóch instrumentalistów, którzy brawurowo wykonali wiązankę melodii ludowych i biesiadnych. Nagrodzono ich oczywiści gromkimi brawami.

  Dyrektor Anna Dacka podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości, przede wszystkim współorganizatorowi – Starostwu Powiatowemu w Grójcu – oraz instytucjom z naszego regionu: Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, Zakładowi Usług Komunalnych w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły.

  Po uroczystym apelu zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi kontynuowali spotkanie w mniej oficjalnej atmosferze, przy kawie i słodkim poczęstunku rozmawiając o blaskach i cieniach pracy w szkole.

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE