Więcej
  Strona głównaInstytucjePróbny alarm przeciwpożarowy w wareckim Przedszkolu Samorządowym

  Próbny alarm przeciwpożarowy w wareckim Przedszkolu Samorządowym

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w dniu 15 października zostały przeprowadzone ćwiczenia praktyczne z ewakuacji przeciwpożarowej przedszkolaków i pracowników z budynku Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce.  Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników przedszkola, poznanie zasad i procedur bezpiecznej ewakuacji oraz poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.

  Akcję nadzorowali strażacy z OSP z Grójca i z Warki oraz funkcjonariusz Komisariatu Policji z Warki. Po sprawnej ewakuacji dzieci miały okazję obejrzeć wóz strażacki i dowiedzieć się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, piły, węże, sprzęt służący do pomocy. Ogromną atrakcją okazało się zwiedzanie wozu strażackiego oraz mierzenie hełmu i lanie wody z węża strażackiego.

  Takie akcje są bardzo ważne gdyż przygotowują do ewentualnego zagrożenia oraz odpowiedzialnego radzenia sobie w krytycznej sytuacji. Cieszymy się, że ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, ale jednocześnie mamy nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczania zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda. Serdecznie dziękujemy panom strażakom za poświęcony czas!

  Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE