0.2 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRTrenuj MUAY THAI w CeSiR Warka!

  Trenuj MUAY THAI w CeSiR Warka!

  Serdecznie zapraszam dzieci i dorosłych na treningi MUAY-THAI w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

  Czym jest MUAY THAI?? To bardzo stara odmiana boksu wywodząca się z Tajlandii. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo bogata gama uderzeń, rzutów i chwytów. W wolnym tłumaczeniu Muay Thai oznacza „sztukę ośmiu kończyn”. Dwie pięści, dwa golenie, dwa łokcie i dwa kolana – razem osiem argumentów, które tajski bokser może wytoczyć przeciw swojemu oponentowi. Walka toczy się w stójce, zawodnik leżący na deskach ringu nie walczy. W walce można uderzać z pełną siłą rękoma (boksować) lub nogami (kopać). Charakterystycznymi cechami Muay Thai są: walka w klinczu.

  Brzmi drastycznie? Może troszeczkę ale tak naprawdę ten sport walki jest dla każdego! Zarówno dla osoby chcącej trenować rekreacyjnie jak i dla osób chcących czegoś więcej.

  Z powodu intensywności treningów i dużej ilości ćwiczeń treningi boksu tajskiego znakomicie poprawiają kondycję, rozwijają zwinność i sprawność ogólną. Dla dzieci to dobra zabawa połączona z treningiem ogólnorozwojowym, nauką samodyscypliny i budowaniem pewności siebie, zaś dla dorosłych trening kształtujący wszystkie mięśnie ciała i nabywanie takich umiejętności, które mogą również przydać się w sytuacji zagrożenia. Zajęcia dodają energii, siły i mnóstwo endorfin. Z każdym treningiem wzrasta poziom siły mięśniowej i wzrasta motywacja do zwiększania swoich możliwości.

  Dlaczego? Tajska szkoła walki w równomiernym stopniu angażuje wszystkie mięśnie ciała, również te, które są trudne do wytrenowania na siłowni. Dużo korzyści mogą odnieść z niej osoby, które chcą odchudzić i wymodelować swoją sylwetkę, a jednocześnie poprawić wydolność i koordynację ruchową. Zajęcia MUAY THAI można zaliczyć go do treningu cardio, bywa on wyczerpujący ale dzięki temu podczas treningu uczestnicy spalają niesamowitą ilość kalorii i pobudzają każdy mięsień do pracy. Instruktor w czasie lekcji zadba także o ogólną formę fizyczną. Można się spodziewać ćwiczeń z wykorzystaniem piłki lekarskiej, skakanki, hantli oraz taśmy gimnastycznej. Nasze zajęcia to nie tylko sztuki walki ale także trening ogólno-rozwojowy na wysokim poziomie intensywności. Kształtujesz sylwetkę ciała, spalasz kalorie, zdobywasz nowe umiejętności!

  Zapraszamy mężczyzn i kobiety na zajęcia MUAY THAI w środy i piątki o 19:00. Dzieci trenują o godz. 18:00. Pierwsze zajęcie bezpłatne !!! Następnie karnety można nabyć  w kasie CeSiR.
  Zajęcia prowadzi Przemek Żak i Agata Kacprzak.

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE