Więcej
  Strona głównaInstytucjeNie tylko w szkolnej ławie... w wareckim LO

  Nie tylko w szkolnej ławie… w wareckim LO

  Jak ważny jest wszechstronny rozwój ucznia, świadomie uczestniczącego w życiu kulturowym i społecznym narodu, chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

  Działania promujące kulturę, aktywnie angażujące ucznia, to niewątpliwie atut Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego. Młodzież tejże szkoły bardzo licznie, bo blisko 100 uczniów zadeklarowało chęć uczestniczenia w cyklicznych wyjazdach do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Zainteresowanie licealistów było tak duże, że nauczyciele zorganizowali aż 3 grupy, które w ramach tzw. MegaBiletu będą odkrywać tajemnice sztuki teatralnej.

  Więcej, bo ponad 100 licealistów zgłosiło chęć udziału w Akademii Filmowej – projekcje edukacji realizowanym przez Multikino. Młodzież nie tylko ogląda niezwykle wartościowe filmy, jak oscarowy „Green Book” (reż. P. Farrelly), ale także uczestniczy w wykładach łączących wiedzę kinematograficzną z niezwykle wartościową i skłaniającą do dyskusji treścią filmu.

  Niewątpliwie ważnym doświadczeniem dla licealistów było spotkanie ze sztuką Magdaleny Abakanowicz. Młodzież w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku mogła podziwiać fascynującą, ale i trudną sztukę współczesną najbardziej znanej polskiej artystki. Licealiści na wystawie mogli podziwiać niezwykłe akabany, ale także rzeźby wykonane z jutowego płótna utwardzanego żywicą, m.in. Postacie stojące, Plecy czy Mutanty.

  Kolejne wyjazdy promujące sztukę już są planowane przez społeczność Wysockiego, jak chociażby wizyta w Teatrze Wielkim, w Filharmonii czy Ambasadzie Niemieckiej.

  LO im. P. Wysockiego

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE