Więcej
  Strona głównaInstytucjeMiędzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2019

  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2019

  W piątek 29 listopada obchodziliśmy uroczyście Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych ma na celu zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne, ich problemy i potrzeby. Osoby niepełnosprawne tak jak każdy z nas mają prawo do godnego życia, podstawowych swobód obywatelskich, uczestniczenia w życiu społecznym, rodzinnym i kulturalnym. Dzięki obecności w naszym życiu osób słabszych, my, osoby w pełni sprawne, możemy stać się lepsi, możemy pełniej wyrażać nasze człowieczeństwo.

  Uczestnicy i Pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z zaproszonymi Gośćmi spotkali się w Centrum Konferencyjnym Grupy Żywiec w Warce. Wśród zgromadzonych gości obecni byli Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Tęcza”, rodzice i opiekunowie uczestników WTZ a także: Poseł na Sejm RP i jednocześnie członek honorowy Stowarzyszenia „Tęcza” Mirosław Maliszewski, reprezentujący Starostę Grójeckiego Członek Zarządu Powiatu Andrzej Zaręba, Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, Dyrektor PCPR w Grójcu Ewa Grotek, Proboszcz parafii Św. Mikołaja w Warce ks. Stanisław Dobkowski, sponsorzy i przyjaciele WTZ i Stowarzyszenia „Tęcza”.

  Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym przywitaniem gości przez Prezes stowarzyszenia Jolantę Bartczak oraz podziękowaniem za dotychczasową owocną współpracę. Brzmiały słowa podziękowania za wsparcie, udział w życiu Warsztatów Terapii Zajęciowej i pomocy osobom niepełnosprawnym. Wręczono prezenty oraz dyplomy od naszych Uczestników. Następnie zaprezentowali oni apel i podsumowali go piosenką „Chodź, pomaluj mój świat”. Po części oficjalnej zgromadzeni goście zostali poczęstowani obiadem przygotowanym przez gospodarzy obiektu. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości bawili się przy dźwiękach muzyki, którą „serwował” nam Pan Mirosław. W międzyczasie goście mieli okazję nabyć produkty wykonane przez naszych Podopiecznych podczas zajęć na Warsztatach.

  WTZ Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE