Szlachetna Warka o wielkich sercach

Szlachetna Warka o wielkich sercach

W weekend 7-8 grudnia w całej Polsce odbył się Weekend Cudów, czyli tzw. Finał Szlachetnej Paczki. Jest to magiczny czas, podczas którego wolontariusze spotykają się z osobami o wspaniałych sercach, którzy chcą pomóc rodzinom, które mają trudną sytuację życiową. W tym roku w Warce pomocą objętych zostało 27 rodzin, które swą postawą i nastawieniem pokazały, że warto im pomóc. Darczyńcy przywozili paczki do magazynu, który już po raz czwarty, dzięki uprzejmości Dyrektor Bożeny Sobieraj, znajdował się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego. Tam, wolontariusze spotykali się z Darczyńcami, rozmawiali, częstowali przygotowanymi smakołykami i cieszyli możliwością wzajemnego poznania. Następnie paczki były rozwożone do rodzin, co przynosiło wiele łez wzruszenia i radości, zarówno ze strony rodzin, jak i wolontariuszy oraz Darczyńców. W paczkach znajdowała się zazwyczaj żywność, środki czystości, ale także łóżka i najpotrzebniejszy sprzęt AGD. Kilka rodzin otrzymało również pomoc w formie zakupu opału, a najbardziej niezwykłą „paczką” był zapas siana. Dzięki pomocy Szlachetnej Paczki, rodziny będą miały szansę podźwignąć się z trudnej sytuacji. Paczki, które dostali, mają bowiem nie tylko wymiar materialny, ale przede wszystkim są impulsem do zmiany, bodźcem do walki o lepszy los.

Cały Weekend Cudów przyniósł wolontariuszkom wiele radości i satysfakcji z pomocy bliźnim. Wspomnienia tych wspaniałych dni pozostaną z nami na długo.

Podczas organizowania Finału pomoc lokalnych przedsiębiorców, instytucji a także osób prywatnych była nieoceniona. Przygotowanie i wystrój sali, transport paczek, przekazanie produktów, oprawa foto-wideo to tylko mała część tego, w jak wielu aspektach otrzymaliśmy pomoc. Dzięki tym osobom i firmom Finał Szlachetnej Paczki w Warce był niesamowity: Adrian Dąbrowski, Agencja Reklamowa TOMI, Agnieszka Kurowska – Kobus, Biesiadowo Warka, Browar Warka, BroWarka, Creavi Jabłka z napisami, Damian Urbański, Dominik Troc, Dworek na Długiej, EURODOM Sp.j., Fotobudka Krejzolka, Fotobudka photoexperience.pl, Grzegorz Gabler, Katarzyna Kwiatkowska, Kazana Piekarnia, Klasa 6a oraz 7c SP nr 1, Kornel Bąk, Kwiaciarnia Rosarium, Łukasz Janowski, Magdalena Ośka, Mariusz Wasilewski, Mariusz Wilczyński, Mazowiecka TV, Miodowe Kadry, Pierogarnia na Mostowej, Piotr Woźniak, PPHU Dieta, Radosław Regulski, Rafał Donica, Renata Chatalska, Restauracja FUM, Restauracja Albero, Restauracja Kociołek, Sabina Wachnik, Sala Zabaw Zaczarowana Jaskinia, Słodka Plotka, Stowarzyszenie Made in Bończa, Szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP nr 1, Kurier Warecki, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce. DZIĘKUJEMY!

Jednak zorganizowanie pomocy dla rodzin, przygotowanie Weekendu Cudów nie byłoby możliwe bez kobiet o wielkich sercach, które zechciały poświęcić swój prywatny czas, aby pomagać bliźnim jako wolontariuszki tegorocznej Szlachetnej Paczki w Warce: Ania Regulska, Anna Mich, Dorota Macioszek, Ewa Walczak, Iwona Troc (liderka), Iwona Zielińska, Iza Cendrowicz, Katarzyna Puc, Katarzyna Sosnowska, Lucyna Giza, Lucyna Woźniak, Magda Wasilewska, Natalia Winiarek, Patrycja Szymańska oraz Paulina Piekarniak.

Wspomnienia tych wspaniałych dni pozostaną z nami na długo. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

Szlachetna Paczka Warka

 

Udostępnij:
← Jedźmy do Ameryki! Wycinki z historii Polonii amerykańskiej. Wystawa plenerowa. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2019 →

Dodaj komentarz