Niech żyje bal! Studniówka wareckiego LO

Niech żyje bal! Studniówka wareckiego LO

I stało się…najbardziej oczekiwana przez społeczność LO Wysockiego uroczystość – STUDNIÓWKA – odbyła się 11 stycznia 2020r. Punktualnie o godzinie 19.00 w lokalu „Pod Dębami” w Nowej Woli Dyrektor szkoły Ewa Karkowska wypowiedziała pamiętne słowa „Poloneza czas zacząć..” I ruszył korowód, powoli, dostojnie, umiarkowanym krokiem, w metrum trójdzielnym w liniach krętych i prostych. Wspaniała choreografia tańca i doskonałe przygotowanie licealistów to zasługa trenerki maturzystów Pani Iwony Masiewicz.

Po zakończeniu poloneza rozpoczęła się część oficjalna balu, podczas której przemówienia okolicznościowe wygłosili Dyrektor liceum oraz goście, którzy zaszczycili licealistów swą obecnością: Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Jolanta Sitarek, Zastępca Burmistrza Warki Teresa Knyzio, Radny Powiatu Grójeckiego Jan Madej, Dyrektor ZS im. 1 PLM „Warszawa” w Warce Anna Górnicka, Przewodnicząca i Wiceprzewodniczący Rady Rodziców: Agnieszka Wojciechowska i Jacek Fiuczek.

Następnie wszyscy zebrani udali się na wspólny posiłek, by za chwilę ponownie odtańczyć poloneza. Tym razem maturzyści połączyli się w pary z gośćmi, wychowawcami klas trzecich: Januszem Rejnchardem i Stanisławem Podlaskiem, nauczycielami, pracownikami szkoły, a taneczny korowód prowadziła Dyrektor liceum Ewa Karkowska i Mikołaj Tuszyński. Moment ten wspaniale podkreślił jedność i poczucie wspólnoty społeczności LO Wysockiego z instytucjami wpierającymi jego działalność: Starostwem Powiatowym w Grójcu i Gminą Warka.

Oczywiście, na Balu Studniówkowym nie mogło zabraknąć akcentów artystycznych. Trzecioklasiści zaprosili gości na projekcję filmu, który wcześniej wspólnie nagrali. Maturzyści zaskoczyli gości, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Okazało się, że wyświetlony na ekranie film prezentował w krzywym zwierciadle życie szkoły, operował parodią i tryskał niezwykłym humorem. Praca filmowa maturzystów została doceniona przez gości gromkimi brawami. Okazało się, że to nie koniec niespodzianek… dwie uczennice: Natalia Bojdzińska i Andrea Czasak dały popis wokalnych talentów, dedykując je wszystkim gościom.

Niezwykły czar nocy sprawił, że wszyscy zapomnieli o zbliżającym się egzaminie dojrzałości, oddając się wspólnej zabawie do białego rana.

LO Wysocki

Udostępnij:
← Postaw na bezpieczeństwo - sprawdź się w symulatorze! Jasełka w Ostrołęce na peronie →

Dodaj komentarz