18.3 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePostaw na bezpieczeństwo - sprawdź się w symulatorze!

  Postaw na bezpieczeństwo – sprawdź się w symulatorze!

  W środę 22 stycznia 2020 roku w godzinach 10.00-17.00 przed Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. K. Pułaskiego w Warce realizowany będzie pilotażowy projekt działań poprawy BRD „Postaw na bezpieczeństwo”, z wykorzystaniem symulatorów bezpieczeństwa.

  O tym, że pasy w samochodzie ratują życie – wiedzą już prawie wszyscy rodzice. Nie wszyscy jednak znają sposoby, jak prawidłowo je zapinać, aby zapewniały bezpieczeństwo dorosłemu i dziecku. Podczas działań eksperci bezpieczeństwa ruchu drogowego prezentować będą, jak poprawnie korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz jak przewozić w pojeździe dzieci.

  Realizacja projektu w czasie przed feriami, ma na celu poprawę bezpieczeństwa rodziców i dzieci już w czasie zimowych podróży wakacyjnych.

  Projekt skierowany jest to dwóch grup odbiorców:

  • dzieci z klas 0-III wraz z rodzicami.

  Przy użyciu symulatora bezpieczeństwa wskazane będą błędy w zapięciu pasa. Zobrazowane zostanie niebezpieczeństwo zbyt luźnego zapięcia pasa oraz niebezpieczeństwo zapięcia dziecka w pas bez fotelika. Działania te dla dzieci będą nauką przez zabawę, dla rodziców zaś – nauką przez doświadczenie.

  • dzieci z klas IV-VI.

  Podczas lekcji „Techniki” omawiane są różnorakie kwestie bezpieczeństwa (w tym bezpieczeństwa ruchu drogowego). Dzieci pod nadzorem nauczyciela zostaną uświadomione, jak i dlaczego należy prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE