Przedświąteczne spotkania w CKZiU w Nowej Wsi

Przedświąteczne spotkania w CKZiU w Nowej Wsi

19 grudnia 2019 roku obyło się wigilijne spotkanie nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz emerytowanych pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.30. Niepowtarzalny, świąteczny wystrój sali wykreowały pani Marlena Chustecka, pani Katarzyna Smolarek i pani Maria Kocewiak. Niezwykłą przyjemność sprawił wszystkim program artystyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych technikum w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik spedytor, technik ekonomista i technik reklamy pod opieką wychowawców – pani Magdaleny Kmidowskiej, pani Klaudii Wojdat i pana Karola Olszówki. Oprawę wokalną przygotował chór szkolny wraz z panią Barbarą Kaczmarczyk. Po części artystycznej spotkanie kontynuowano przy pięknie przystrojonym wigilijnym stole. Panował niemal rodzinny nastrój – opowieściom, wspomnieniom, żartom nie było końca.

Wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli Technikum im. Tomasza Nocznickiego odbyło się 20 grudnia o godz. 11.00. Była to dla wszystkich okazja do bycia razem i refleksji nad tym, co naprawdę ważne w życiu współczesnego człowieka. W świąteczny nastrój wprowadził uczestników spotkania program artystyczny, powtórzony dla szkolnej społeczności przez nieco stremowanych pierwszoklasistów i chór. Mimo nerwów wszystko się udało i artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Pani Dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Po apelu uczniowie, wychowawcy i nauczyciele spotkali się przy „wigilijnych” stołach, by raczyć się pierogami, rybą, słodkościami i owocami. Klasowemu świętowaniu towarzyszyła miła, serdeczna atmosfera. Dzięki wspólnie spędzonemu czasowi mogliśmy poczuć się niemal jak rodzina. I to przekonanie będzie nam towarzyszyło przez kolejne miesiące.

Ewa Malowaniec

Udostępnij:
← Wybierz "Najpopularniejszego dzielnicowego 2019" Wzruszające Jasełka w wareckiej „Jedynce” →

Dodaj komentarz