14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeInterwencja w sprawie taboru kolejowego na linii Warka-Warszawa

  Interwencja w sprawie taboru kolejowego na linii Warka-Warszawa

  Mieszkańcy Warki i okolicznych miejscowości zwrócili się do wareckiego samorządu z prośbą o interwencję w sprawie jakości taborów kolejowych jakimi Koleje Mazowieckie (dalej KM) obsługują trasę linii R8 relacji Warka-Warszawa Wschodnia (przez Chynów). Codziennie kilkuset mieszkańców mieszkających na tej trasie podróżuje KM do pracy oraz wraca do domu. Na stację początkową, w tym wypadku Warka, podstawiane są tabory, które lata świetności mają dawno za sobą. To nie prace modernizacyjne sprawiają, że pociągi stoją, a jednostki, które są wyeksploatowane. Wg przekazanych relacji składy, które swoją pracę zaczynają z Warki, nieustannie odjeżdżają z opóźnieniem, przez różne usterki typu: niedomykające się drzwi, brak zasilania. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że w składach, o których mowa, jest każdorazowo zimno.

  Na prośbę mieszkańców, Burmistrz Warki Dariusz Gizka, wspólnie z Wójtem Chynowa Tadeuszem Zakrzewskim i Starostą Grójeckim Krzysztofem Ambroziakiem wystosowali do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika pismo z prośbą o interwencję. Okazją do bezpośredniej rozmowy z Marszałkiem było uroczyste otwarcie 3 lutego wyremontowanej przy wsparciu środków Samorządu Województwa Mazowieckiego drogi powiatowej Szczęsna-Rożce przez miejscowość Bikówek w gminie Grójec. Kopię pisma (załącznik poniżej) osobiście przekazali Starosta oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Zaręba.

  Liczymy na reakcję i pozytywne zmiany w przedstawionym problemie.

   

  Podgląd:

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE