13.2 C
Warka
piątek, 29 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeNiezapomniany wieczór z Alicją Węgorzewską i Bogdanem Kierejszą

  Niezapomniany wieczór z Alicją Węgorzewską i Bogdanem Kierejszą

  To był kolejny, niezapomniany „Wieczór z Kulturą” w wareckim Muzeum. W niedzielę 9 lutego odbył się koncert Alicji Wegorzewskiej – jednej z najsłynniejszych mezzosopranistek i Bogdana Kierejszy – wirtuoza skrzypiec. Wieczór zatytułowany „Love story – w krainie niezapomnianych szlagierów” spotkał się z wielkim zainteresowaniem publiczności, dlatego kameralna sala koncertowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zapełniła się po brzegi. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze przeboje filmowe o miłości, uwielbiane tanga, ale i pieśni operowe. Za każdym kolejnym utworem, oklaski publiczności były bardziej burzliwe. Mistrzowskie wykonanie, dobór utworów, komentarze artystów do wykonywanych szlagierów zbudowały wyjątkową atmosferę koncertu. Publiczność usłyszała m.in. niezwykłe tango Astora Pizzolli z filmu „Zapach kobiety”, porywający Czardasz V. Monti,  Piraci z Karaibów, Quando Quando – w wykonaniu Bogdana Kierejszy. Alicja Węgorzewska zaśpiewała m.in. wzruszające Już nigdy – Sławy Przybylskiej, ale także  Power of Love, My heart will go on, Jestem Marija (A. Piazzolli), O sole mio, Carmen, a na pożegnanie Time to say goodbye. Oklaskom nie było końca! Alicja Węgorzewska oczarowała publiczność swoim niezwykłym, silnym głosem.

  Organizatorzy dziękują Artystom za piękny koncert, Publiczności za wspaniałą atmosferę.    Podziękowania kierują również do Państwa Angeliki i Jarosława Nowocieli – właścicieli Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser w Grzegorzewicach, którzy od dawna wspierają organizacje koncertów w Muzeum.

  Fot.  Rafał Donica

  Inf. Muzeum

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE