Wolontariat w Ostrołęce

Wolontariat w Ostrołęce

Pomaganie innym to nasz obowiązek. Powinniśmy służyć pomocą naszym bliskim, rodzinie, sąsiadom oraz kolegom z pracy i szkoły. Często też pomagamy ludziom zupełnie dla nas obcym. Jedną z form takiej pomocy jest wolontariat.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce mają miejsce różnorakie działania wolontariackie. Z wielkim wysiłkiem i entuzjazmem uczestniczy w nich ponad połowa uczniów naszej placówki. Biorą oni udział m.in. w akcji „Adopcja na odległość”, prowadzonej w naszej szkole od kilkudziesięciu lat przez nauczycielkę religii Danutę Gwardys. Akcja ta polega na zbiórce funduszy na opłacenie nauki dla naszej podopiecznej z Afryki. W tym celu dzieci sprzedają w szkole domowe ciasta i inne smakołyki.

Kolejną inicjatywą naszego wolontariatu była zbiórka żywności, odzieży oraz produktów pielęgnacyjnych dla niemowląt i noworodków przebywających w Ośrodku Adopcyjnym w Otwocku. W grudniu nasi uczniowie przekazali ogromne ilości potrzebnych materiałów dla swoich młodszych kolegów, których los pozbawił możliwości posiadania własnej rodziny. Mamy nadzieję, że nasza pomoc i wsparcie sprawiły uśmiech na twarzach tych maluchów.

Następną grudniową akcją, w której braliśmy udział, była zbiórka materiałów plastycznych dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Artykuły zostaną wykorzystane przez podopiecznych z tej placówki.

W styczniu odwiedziliśmy również Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Placówka ta została przez nas obdarowana dużą ilością karmy oraz koców, które nasi uczniowie przynosili od początku roku szkolnego. Dziękujemy społeczności naszej szkoły za zaangażowanie w akcje charytatywne i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych inicjatywach.

Justyna Chłopicka, Agnieszka Rudnicka, Danuta Gwardys

Udostępnij:
← Wareckie Morsy z wizytą "U Krokodyla" Jak otrzymać pozwolenie na zakup i posiadanie broni? →

Dodaj komentarz