„Dzień Kobiet” z niezwykłym muzycznym SHOW!

„Dzień Kobiet” z niezwykłym muzycznym SHOW!

Muzyczny “Dzień Kobiet” w Warce to już tradycja. Tym razem na scenie w Centrum Sportu i Rekreacji usłyszymy „Największe Światowe Przeboje” w wykonaniu niezwykłych artystów. Na scenie zagoszczą aż trzy gwiazdy światowego formatu Bogdan Kierejsza (skrzypce), Agnieszka Sokolnicka (sopran) i Hubert Walawski (tenor). Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny oraz kwartet smyczkowy. Wśród hitów jakie usłyszą uczestnicy tego wieczoru będą znane i lubiane: „O sole mio”, „Time to say goodbye”, „Przetańczyć całą noc”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Skrzypek na dachu”, „Czardasz”, „Hej Jude”, „Brunetki, blondynki”.

Warto już dziś zarezerwować sobie niedzielny wieczór 8 marca na to niezwykłe wydarzenie. Organizatorzy – Samorząd Warki, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” i Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. – zapraszają oczywiście w szczególności Panie, ale również i dla płci brzydszej drzwi będą szeroko otwarte.

Zapraszamy w niedzielę 8 marca do Centrum Sportu i Rekreacji na godz. 18:00. Wstęp wolny. Wejście od godz. 17:00.

 

Bogdan Kierejsza – skrzypek, multiinstrumentalista i kompozytor, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował na całym świecie, m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze, w „Abu Dhabi Theatre” i „Emirates Palace” w Abu Dhabi, czy na Uniwersytecie Stanforda w USA, a recenzje z koncertów były entuzjastyczne. W Polsce, jako solista ma na swoim koncie występy z Filharmonią Bałtycką, Olsztyńską, Gorzowską, Zabrzańską, z gdańską Cappellą Gedanensis, z Suwalską Orkiestrą Kameralną, koncertował również w Filharmonii Warszawskiej, Krakowskiej, wielokrotnie z Polską Orkiestra Radiową oraz z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie. Za krzewienie kultury polskiej, od Ministra Kultury i Sztuki otrzymał stypendium artystyczno-naukowe, a w 2014 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej, artystycznej i animacyjnej. Jest również kompozytorem muzyki do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, reklamowych, sztuk teatralnych, m.in. ”8 Kobiet” w reżyserii Jerzego Bończaka, programów i czołówek telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych, realizowanych na zlecenie studiów filmowych w wielu krajach Europy i Azji. Jest autorem hymnu „Inki”, hymnu „Santo Subito” napisanego z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II, oraz hymnu Kongresu Kobiet. W 2013r. stworzył projekt muzyczny „The Violin Symphony Show”, będący nowoczesnymi interpretacjami najpiękniejszych standardów muzycznych w niezwykle energetyzujących aranżacjach. Repertuar koncertów to podróż po różnych miejscach, zakątkach świata, epokach i stylach muzycznych, ukazujących wielobarwność skrzypiec w bardzo różnych odsłonach, mieszających style, brzmienia i kultury. Charyzma artysty oraz unikalne połączenie skrzypiec z muzyką rockową, filmową i klasyczną, potrafią rozbudzić zmysły najbardziej wymagającej widowni. W 2013 roku repertuar z projektu „the Violin Symphony Show” zaprezentował po raz pierwszy na festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, co spotkało się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem publiczności, a utwory jego kompozycji – „Voyage d’Amour” oraz „Sufrir Por Amor Tango” trafiły na 2 płytowe albumy „El Tango Emocion” oraz „Tango So Nice”, wydane nakładem wytwórni płytowej Magnetic Records.

Agnieszka Sokolnicka – sopran, artystka występująca na deskach wielu Teatrów w kraju i za granicą. Solistka zespołu Sopranissimo. Do jej gościnnych występów zaliczyć można włoskie sceny słonecznej Toskanii t. j Teatro del Giglio w  Lucca , Teatro Goldoni w Livorno, Teatro di Verdi Pisa, Teatro Alghieri Ravenna i nie tylko bo także  południowe strony – Teatro Politeama Garibaldi w Palermo. Śpiewaczka współpracowała również z niemieckimi teatrami  t.j.:  Staatstheater Magdeburg kreując partię Musetty w Cyganerii G. Pucciniego, Staatstheater  Lübeck,  gdzie była solistką Opernelitestudio. Umiejętności muzyczne rozwijała w I i II stopniu Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w klasie skrzypiec, a gdy odkryła talent wokalny,  rozpoczęła studia   na wydziale wokalnym w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego  w Poznaniu w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Wójciak- Wdowickiej, której jest absolwentką. Podczas studiów została laureatką konkursów: „Złote głosy Mazowsza” w Warszawie oraz VIII Moniuszkowskiego Konkursu Wokalnego w Białymstoku, gdzie otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego. Laureatka  Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „ Kammeroper Schloss Rheinsberg ”. Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Mozartowskiego w Salzburgu. Po ukończeniu studiów wokalnych solistka zajęła się  również m.in. działalnością nauczycielską w Poznan Academy of Performing Arts, gdzie prowadziła zajęcia indywidualne oraz grupowe  śpiewu i emisji głosu. W tej dziedzinie również  może pochwalić się wieloma sukcesami swoich absolwentów m.in. zdanymi egzaminami na uczelnie wyższe –artystyczne.

Z polskimi teatrami łączą ją występy  m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu w partii Barbariny w Weselu Figara W.A. Mozarta oraz Paquett w Kandydzie L. Bernsteina, w Teatrze Wielkim w Łodzi ,gdzie debiutowała partią Hanny w „Strasznym dworze” S. Moniuszki w  reżyserii Krystyny Jandy, w Operze  na Zamku w Szczecinie w partii Frasquity w Carmen G. Bizeta oraz  w partii Susann w Robinsonie Crusoe  J. Offenbacha, w Operze Bałtyckiej  partią Musetty w Cyganerii G. Pucciniego co spotkało się z bardzo pochlebną krytyką muzyczną.

W sezonie 2018/2019 można zobaczyć artystkę w spektaklach Idomeneo W. A. Mozarta w partii Ilii w Operze Kameralnej w Warszawie. Partię tę wykonywała również w Operze Narodowej w Wilnie. Od początku kariery solistka z powodzeniem  łączy sceny operowe z działalnością koncertową w kraju i za granicą. współpracowała z takimi dyrygentam jak:

Elio Boncompagni, Roman Brogli – Saher, Giacomo Sagripanti, Francesco Botigliero, Philippe Bach, Ludwig Pflanz ,Jerzy Kosek, Agnieszka Nagórka, Zbigniew Graca, Mieczysław Smyda, Marcin Sompoliński, Bartosz Żurakowski, Piotr Sułkowski, Heribert Beissel,Piotr Deptuch,Piotr Wajrak, Bohdan Jarmołowicz, Tomasz Chmiel, Warcisław Kunc, Ulrich Semerau Oraz reżyserami: Lukas Kindermann, Michał Znaniecki, Ryszard Peryt , Herbert Adler, Eleonora Paterniti, Detlef Soelter, Martin Ottava, Karen Stone, Krystyna Janda.

Hubert Walawski – tenor. Pochodzi z Krakowa. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie Tomasza Zagórskiego, oraz studia licencjackie w klasie Jerzego Mechlińskiego. W trakcie edukacji pierwsze kroki na scenie stawiał współpracując z Operą Bałtycką w Gdańsku,

oraz Operą Poznańską. Swoje umiejętności doskonalił jako uczestnik: Europejskiej Akademii Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej w Bytomiu, Programu Kształcenia Młodych Talentów w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Académie européenne de musique w ramach Aix-en-Provance Festival we Francji. W maju 2014 roku zdobył Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury, w kategorii najlepszy debiut śpiewaka, za rolę Bougrelasa w operze „Ubu Rex” K. Pendereckiego. Śpiewak jest również zdobywcą Nagrody Specjalnej Związku Artystów Scen Polskich na X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” 2015 w Warszawie. W 2017 roku uhonorowany Stypendium Ryszarda Wagnera przez Towarzystwo Wagnerowskie w Chemnitz. W latach 2014-2016 Hubert Walawski był członkiem studia operowego Deutsche Oper am Rhein w Düsseldorfie, a w latach 2016 – 2018 solistą Opery w Chemnitz, w Niemczech. W lipcu 2018 roku artysta zaprezentował się przed publicznością 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, oraz 27. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie. W grudniu 2019 roku śpiewak został laureatem Złotej Róży podczas VI edycji gali koncertowej „Bitwa Tenorów na róże” organizowanej przez Fundację StartSmart Alicji Węgorzewskiej.

Udostępnij:
← Wareckie zimowisko czyli akcja Ferie 2020 Recytatorzy na Start! Eliminacje do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego →

Dodaj komentarz