-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieKolejny rekordowy finał WOŚP w Warce! Na naszym koncie ponad 100 tys.!

  Kolejny rekordowy finał WOŚP w Warce! Na naszym koncie ponad 100 tys.!

  12 stycznia w całej Polsce, a również w Warce, odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Już teraz wiemy, że kwesta w samej Warce i okolicach przyniosła kolejny rekord! Zebraliśmy ponad 104 tys. złotych!

  Ostateczna kwota zebrana przez warecki Sztab WOŚP nie jest jeszcze znana. Końcowe rozliczenie zostanie przedstawione po wszystkich wpłatach za licytacje Allegro oraz podliczeniu pieniędzy przez bank.

  Finałowe granie rozpoczęło się już kilka dni przed 12 stycznia. W obrębie działania wareckiego Sztabu pojawiły się skarbony stacjonarne. Dzięki nim można było wesprzeć tegoroczny finał jeszcze przed rozpoczęciem głośnego grania. Skarbony pojawiły się w Sklepie spożywczo-chemicznym Alicji Kazany oraz Kawiarni-Galerii Rynek.

  Tradycyjnie z okazji Finału WOŚP wydany został warecki kalendarz. Znalazły się w nim rysunki autorstwa Sławomira Ragana przedstawiające Warkę. Kalendarz, z którego dochód w całości został przekazany dla WOŚP, udało się wydać dzięki: Kawiarnia-Galeria Rynek, Sławomir Ragan, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Optima Marcin Majewski, Wodziński, Wartrans Zbigniew Dworzyński, Trans-Med Dariusz Witkowski, Polimex Majewscy, Hydro-Skład, Matlakowski.com, S.O.S. Stacja obsługi samochodów, FreshMazovia.com.

  11 stycznia w sobotę, już po raz trzeci, odbył się piknik w Rozniszewie. Było to niecodzienne wydarzenie, które zgromadziło mieszkańców wsi i okolic. Atrakcje, które przygotowali organizatorzy sprawiły, że nie było tam czasu na nudę. Przejażdżki starymi samochodami oraz quadami, pokaz ratowniczy jednostki OSP, muzyka na żywo, animacje, fotobudka, pokaz filmowy, ognisko, kawiarenka, gry i zabawy. Było w czym wybierać! Jednak największe emocje wzbudzały licytacje. Walka o zakup wspaniałych przedmiotów była naprawdę niecodzienna i dawała mnóstwo radości. Wspaniałą imprezę zakończyło tradycyjne „Światełko do nieba” czyli pokaz fajerwerków.

  W dniu wielkiego finału WOŚP na ulice Warki i okolic wyszło 90 wolontariuszy z puszkami i terminalami – tym samym rozpoczynając zbiórkę w 2020 roku. Ponadto 20 wolontariuszy organizowało finał w SP nr 1 w Warce. Wspaniała praca tych młodych osób pokazała jak wielką radość może przynosić pomaganie. Każdy wolontariusz z dumą nosił identyfikator i serduszko oznajmiając wszystkim wokół, że pomaga, że angażuje się bo, po prostu chce. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do kolejnego rekordu, do kolejnej pięknej sumy, którą przekazaliśmy dla WOŚP! To Wy jesteście trzonem całej orkiestry!

  O 10:00 przy moście samochodowym tradycyjnie rozpoczął się „Bieg Morsa – Policz się z cukrzycą”. Zanim został on oficjalnie rozpoczęty przez koordynatora – Marcina Banacha (KS START Pułaski Warka) Magda Paprocka poprowadziła rozgrzewkę. Piękna pogoda sprzyjała osiągniętym wynikom, jednak to nie wynik był ważny, a sam udział. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Po zakończonym biegu najbardziej odważni wzięli udział w lodowatej kąpieli w Pilicy z Wareckimi Morsami.

  Od 12 rozpoczęła się zabawa w sali gimnastycznej w SP nr 1 w Warce. Dmuchańce, fotobudka, kawiarenka poprowadzona przez wspaniałe gospodynie z Bończy, występy na scenie, warsztaty hula-hop – atrakcji było wiele! Organizatorów cieszyła obecność całych rodzin, ich radość z pomagania i wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy za prezentacje na scenie: Magdzie Paprockiej, Izie Foryś, OSP w Warce, Grupie „Dancing Kids” i Martynie Zdroik, Przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego „Bajkowy Statek”, Grupie „HopaKira” i Karinie Grzelewskiej.

  Najwięcej emocji wzbudził tegoroczny pokaz pierwszej pomocy koordynowany przez Anetę Ścisłowską i wareckich strażaków. Przed tym wydarzeniem zorganizowana została symulacja – jeden z uczestników wydarzenia… zasłabł! Celem tej symulacji było sprawdzenie reakcji obecnych na sali osób, na szczęście bez wahania pierwszej pomocy zaczęła udzielać Pani Paulina – nasza tegoroczna bohaterka! Gratulujemy i dziękujemy za tak szybką reakcję!

  Tradycyjnie o 20 w Warce odbyło się „Światełko do nieba”. Na początku zebrani zapalili zimne ognie i wysłuchali piosenki „Sound of Silence”, która stała się symbolem tragedii zeszłorocznego finału WOŚP w Gdańsku, kiedy to zaatakowany został Prezydent miasta – Paweł Adamowicz. W ten sposób Warka uczciła Jego pamięć – pamięć o wolontariuszu takim jak my. Kolejnym spektakularnym elementem wareckiego Światełka był pokaz laserowy ufundowany przez Jana Saka.

  Po zakończonej w Warce zbiórce i przeliczeniu wszystkich pieniędzy przedstawiciele wareckiego Sztabu WOŚP udali się do głównego studia TV w Warszawie, gdzie przekazane zostały pieniądze do mBanku. Tam również wareccy wolontariusze mogli pochwalić się zebraną kwotą wszystkim obecnym oraz prezesowi Fundacji WOŚP – Jurkowi Owsiakowi.

  Warecki Sztab WOŚP serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom, partnerom i sponsorom dzięki którym w Warce i okolicach odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Optima Marcin Majewski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, Pracownia fotograficzna „Babskim Okiem”, Kawiarnia-Galeria Rynek, Koło Gospodyń Wiejskich w Bończy, KS Start Pułaski Warka, Wieś Rozniszew, ABC Dziecka, Fotobudka Bum Cyk Cyk, Artur Drabik, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Ochotnicza Straż Pożarna w Warce, Komisariat Policji w Warce, Auto-Kurs Andrzej Majewski, Stowarzyszenie Animator, Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. kard. S. Wyszyńskiego we Wrociszewie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie, Klub Sportowy Forma, Jabłka Grójeckie, Multismak, Arkadiusz Pietrus – soki tłoczone, Agropak, Bank Spółdzielczy w Warce, Prima Auto, Centrum Sportu i Rekreacji, Wareckie Morsy, Magda Paprocka Fitmama, Szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP nr 1 w Warce, Jan Sak, Iza Foryś, Restauracja Albero, Restauracja „Kociołek”, Restauracja Ratuszowa, Pizzeria Biesiadowo, Piekarnia Kazana.

  Kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich kwestujących Wolontariuszy oraz ich opiekunów ze szkół: Marioli Bienias, Marzenie Jankowskiej i Iwonie Sokołowskiej.

  Dziękujemy za przygotowanie ciast i innych rarytasów do finałowej kawiarenki: Ania Szeląg, Ania Pawelec, Klaudia Kowalska, Ania Majewska, Gosia Domańska, Eliza Chojecka, Małgorzata Ptasińska, Aneta Tulo, Stowarzyszenie Made in Bończa, Cukiernia Kazana, Dominika Gostkowska, Alina Majewska, Agnieszka Kurowska-Kobus. Dziękujemy za poprowadzenie kawiarenki wspaniałym gospdyniom z Bończy!

  Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów pikniku w Rozniszewie! Tej wspaniałej grupie udało się pobić kolejny rekord – zebrali ponad 19 tys. zł! Wasze zaangażowanie i organizacja pikniku to szczególna forma wyrazu radości z pomagania. Wspaniale, że gracie z nami – róbcie to do końca świata i o jeden dzień dłużej!

  Organizatorzy wareckiego Sztabu WOŚP: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Kamila Gostkowska (Szef Sztabu), Wiktoria Szeląg, Marcin Majewski, Jan Marchocki.

  Warecki Sztab WOŚP

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE