18.3 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeBezpiecznie w podróży

  Bezpiecznie w podróży

  22 stycznia na terenie PSP 2 w Warce gościliśmy ekspertów bezpieczeństwa ruchu drogowego z firmy Intrduction to Higher Level Sp. z o.o.

  Przeprowadzili oni działania profilaktyczne z obszaru BRD pod hasłem „Postaw na bezpieczeństwo”, skierowane do dzieci i ich rodziców, wykorzystując przy tym m.in. symulator bezpieczeństwa. O tym, że pasy bezpieczeństwa w samochodzie mogą uratować życie – wiedzą wszyscy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że aby tak się stało pas musi być wcześniej prawidłowo zapięty.

  Wykwalifikowani specjaliści prezentowali i omawiali poprawność korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz zwracali uwagę na bezpieczne przewożenie dzieci w aucie. Przewożenie małego pasażera w aucie wymaga od dorosłego nie tylko postępowania zgodnego z przepisami, ale również zachowania rozwagi i najwyższych środków ostrożności. Pamiętajmy, że chodzi tu o bezpieczeństwo naszego podopiecznego. Odpowiednio dobrany fotelik i zapięte pasy mogą uchronić go przed cierpieniem lub uratować mu życie.

  Dyrekcja i nauczyciele PSP 2 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE