Nasi młodzi zawodnicy w „Biegu Kazików”

Nasi młodzi zawodnicy w „Biegu Kazików”

Sezon Biegowy rozpoczęty! Młodzi lekkoatleci ruszyli na pierwsze poważniejsze biegi w tym roku do Radomia, na coroczny Bieg Kazików – święto patrona miasta. Na linii startu biegów młodzieżowych stanęło blisko 350 uczestników, w biegu charytatywnym 274 osoby i w biegu dla dorosłych – 1200 osób. Kaziki już po raz XIII przyciągnęły dużą rzeszę biegaczy małych i dużych, a warecka młodzieżowa grupa była w tym miejscu już po raz piąty. Młodzi zawodnicy ścigali się na kilku dystansach, po kostce brukowej ulicy Żeromskiego, według kategorii wiekowych, a trasa prowadziła lekko pod górkę, co niekiedy „mocno mieszało” w stawce biegaczy. Oto wyniki naszych młodych talentów:

Przedszkolaki: 1. Lena Sowa; 1. Ignaś Maciejewski

Klasy 1-2 dziewczęta:1. Zuzanna Gos, 4. Zosia Rudnicka, 17. Kamila Płatos

Klasy 1-2 chłopcy: 4. Aleksander Piekarniak, 7. Maksymilian Radzik, 19. Adam Marczak

Klasy 3-4 dziewczęta: 4. Martyna Mikos, 9. Weronika Kozłowska, 12. Marianna Agatowska, 16. Zuzanna Woszczyk, 17. Hanna Kurzepa, 20. Zuzanna Ukleja, 23. Antonina Kawka

Klasy 3-4 chłopcy: 5. Wiktor Sowa, 27. Oskar Majewski

Klasy 5-6 dziewczęta: 16. Marianna Regulska, 20. Dominika Płatos

Klasy 5-6 chłopcy: 1. Dawid Prusiński, 2. Patryk Rudnikowski

Klasy 7-8 dziewczęta: 1. Julia Walczak, 13. Julia Chmielewska

Klasy 7-8 chłopcy: 9. Jakub Krawczyk, 24. Jakub Majewski.

Niektórym naszym zawodnikom było mało i wzięli udział w biegu charytatywnym na dystansie 2 km i w tym biegu Julia Walczak zajęła 3 miejsce zaś wśród panów 1 miejsce Mateusz Gos.

Warecki klub został nagrodzony za najliczniejszą grupę zorganizowaną – 30 uczestników, która uczestniczyła w Kazikach i otrzymaliśmy darmowe wejście do Parku Trampolin w Radomiu.

Dziękujemy naszym zawodnikom za emocje i upór w dążeniu do celu. Oczywiście dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Warka za wspieranie i upowszechnianie Lekkoatletyki.

W ostatnią niedzielę marca miało odbyć się siódme biegowe Grand Prix Warki – Bieg Morsa. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, odbędzie się on w późniejszym terminie, o czy będziemy informować.

KS START Pułaski Warka

Udostępnij:
← Z UKS OLIMPIC Warka do warszawskiego klubu! Sukcesy zawodników UKS OLIMPIC Warka na zawodach w Warszawie →

Dodaj komentarz