Apel Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. do mieszkańców Miasta i Gminy Warka

Apel Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. do mieszkańców Miasta i Gminy Warka

Szanowni Państwo!

W związku z ogłoszoną epidemią wywołaną gwałtownym rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19, jak również w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. mając na względzie zachowanie możliwości ciągłego świadczenia usług zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców o wprowadzenie w ramach gospodarowania wytwarzanymi przez siebie odpadami oraz odprowadzaniem ścieków w obrębie własnych gospodarstw domowych o wprowadzenie racjonalnych zmian. Proszę pamiętać, że gospodarka odpadami oraz odprowadzanie ścieków od zawsze traktowane były jako priorytety bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Bez Państwa pomocy zachowanie owego bezpieczeństwa będzie dla nas znacznie trudniejsze lub może okazać się niemożliwe.

Mogą Państwo małym wysiłkiem wnieść ogromną dla nas pomoc choćby przez maksymalne zmniejszanie objętości odpadów komunalnych polegające na zgniataniu butelek typu pet, składaniu kartonów i opakowań tekturowych w sposób pozwalający zmniejszyć ich objętość, robienie zakupów w opakowania większej objętości – duże opakowanie starczy na dłużej i później wyprodukujemy odpad, wybierając napoje w butelkach o dużej pojemności a nie w puszkach, unikając produktów jednorazowych jak sztućce, talerze, kubki itp.

Bardzo ważnym zagadnieniem jest zagospodarowanie odpadów zielonych. Lada chwila rozpocznie się sezon generatywny i przyroda obudzona do życia będzie wymagała zabiegów pielęgnacyjnych. Ogromnie ważne jest, aby w miarę posiadanych możliwości we własnym zakresie kompostować odpady zielone z ogrodów i działek, które w dzisiejszej rzeczywistości są jedynym źródłem bezpiecznego relaksu.

Zachęcamy również do zagospodarowywania odpadów kuchennych biodegradowalnych powstających w domach. Obecnie powszechne są już sposoby kompostowania odpadów biodegradowalnych pozwalające na uniknięcie uciążliwych zapachów, daje to możliwość kompostowania również na balkonach mieszkań wielorodzinnych.

Zwracamy się o racjonalną gospodarkę odpadami, która da nam możliwość świadczenia usług w obliczu coraz większych braków personalnych a zarazem ograniczonych możliwościach technicznych. Wielu pracowników stosując się do ogólnych zaleceń i wymagań ustalonych przez władze naszego Państwa zostało zobligowane do zaopiekowania się swoimi bliskimi. Prosimy zatem o wyrozumiałość w przypadku realizowania zadań związanych z odbiorem odpadów w godzinach popołudniowych. Mimo ograniczeń dołożymy wszelkich starań, aby ustalony harmonogram odbioru odpadów został zachowany.

Jednocześnie ZUK w Warce apeluje o maksymalne ograniczenie obciążenia sieci kanalizacji sanitarnej odpadami powstającymi w gospodarstwach domowych. Obecnie odnotowujemy zwiększoną ilość interwencji polegających na udrażnianiu sieci kanalizacyjnej zarówno na odcinkach przesyłowych jak również w przepompowniach ścieków. Zwracamy uwagę – kanalizacja nie służy do utylizacji odpadów!

ZUK w Warce mając na względzie sprawną możliwość załatwiania spraw zachęca do kontaktowania się z Biurem Obsługi Klienta w formie telefonicznej oraz elektronicznej, gdzie otrzymają Państwo wszystkie niezbędne informacje co do sposobu i formy załatwienia sprawy. Zachęcamy do regulowania należności poprzez płatność elektroniczną. Obecnie nie jest możliwe dokonanie odczytów przepływomierzy wody oraz urządzeń pomiarowych przez przedstawicieli naszej Spółki. Nie stanowi to jednak problemu, stan przepływomierza można podać telefonicznie w BOK pod nr. telefonu 48-667-32-99 wew. 107 lub drogą mailową na adres biura obsługi klienta: bok@zukwarka.pl

Pamiętajmy, aby w tej trudnej dla nas Wszystkich sytuacji epidemiologicznej realizować nasze wspólne obowiązki w duchu wzajemnego szacunku, zrozumienia, cierpliwości i wyrozumiałości.

Z poważaniem

Prezes Zarządu ZUK w Warce Sp. z o.o. – Roman Korczak

Udostępnij:
← Zostaw 1% podatku w gminie Warka Spacerkiem po pałacu - odcinek 2 →

Dodaj komentarz