Działania antywirusowe w gminie Warka

Działania antywirusowe w gminie Warka

W trudnych czasach pandemii, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców, Samorząd Gminy Warka podjął szereg działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się  oraz  zminimalizowanie skutków  śmiercionośnego wirusa. Trwa lokalna batalia z przeciwnikiem o zasięgu globalnym.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa w trosce o zdrowie mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy ukończyli co najmniej 65 lat, Gmina Warka przygotowała około 4000 pakietów ochronnych.  Pakiety zawierają maseczkę wielokrotnego użytku, płyn dezynfekcyjny 250 ml oraz dwie pary rękawic ochronnych. Pakiety ochronne przygotowywane są przez pracowników Urzędu Miejskiego w Warce i są systematycznie dostarczane do odbiorców za pośrednictwem jednostek OSP, pracowników MGOPS, sołtysów oraz zarządców nieruchomości.

Jednocześnie informujemy, że w budynku Urzędu Miejskiego w Warce w holu głównym dostępne są bezpłatnie maseczki dla pozostałych potrzebujących mieszkańców gminy Warka.

Jednym ze sposobów aktywnego przeciwdziałania epidemii koronawirusa jest dezynfekcja przestrzeni publicznej. W nocy z 7 na 8 kwietnia została przeprowadzona dezynfekcja głównych ulic i placów w mieście. Nocą z 9 na 10 kwietnia odkażano przystanki autobusowe, ścieżki pieszo-rowerowe oraz chodniki. Kolejna dezynfekcja odbyła się w nocy z dnia 21 na 22 kwietnia. Poza głównymi ulicami w mieście zostały zdezynfekowane: cały plac targowy, wszystkie parkingi przy dużych sieciowych sklepach (Biedronka, Netto, Stokrotka), parkingi przy kościele, policji, SPZOZ, itp. Udział w akcji wzięli również sadownicy z gminy Warka.

Dezynfekcja przeprowadzona była przez spółkę gminną Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. przy użyciu certyfikowanych preparatów. Profesjonalne kombinezony ochronne dostarczył SPZOZ w Warce.

Ponadto zostały zdezynfekowane częściowo klatki schodowe we wskazanych blokach.

Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta i gminy za stosowanie się do zasad bezpieczeństwa towarzyszących naszym akcjom. Państwa wzorowe zachowanie  podnosi sprawność i skuteczność naszych działań. Jest to ogromnie ważne w kontekście prowadzenia efektywnej walki z trwającą epidemią..

Urząd Miejski w Warce

Udostępnij:
← Komunikat Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej "Od Bałtyku do Atlantyku" - zagraniczne praktyki ZS w Warce →

Dodaj komentarz