Więcej

  Debiut siatkarek

  W sezonie 2019/2020 po raz pierwszy w historii Warki, Wareckie Towarzystwo Siatkówki zgłosiło do rozgrywek drużynę kobiet.

  Drużyna rywalizowała w III lidze siatkówki Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, w której uczestniczyło siedem zespołów: MUKS Wojskowe Warszawa, UKS Esperanto Warszawa, SPS Konstancin Jeziorna, KS Halinów, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, UKS Lesznowola i oczywiście WTS Warka. Zespoły rozegrały rundę zasadniczą i rewanżową, w sumie 84 mecze.

  Wareckie siatkarki stawiające swoje pierwsze kroki w lidze nie ukrywają, że sezon nie należał do łatwych. Przyszło im rywalizować z bardziej doświadczonymi i ogranymi zespołami. Zdarzały się kontuzje i inne wydarzenia losowe, z którymi trzeba było się zmierzyć.

  Warczanki ostatecznie zakończy swój debiutancki sezon na 7 lokacie III ligi siatkówki. I choć wynik nie jest imponujący, to wszystkie tegoroczne założenia zostały osiągnięte. Celem sekcji w minionym sezonie było przede wszystkim zbudowanie drużyny, zdobywanie doświadczenia ligowego i promowanie siatkówki.

  Już sam start żeńskiej drużyny był dużym przełomem w sporcie kobiecym na terenie gminy. Do tej pory w rozgrywkach ligowych sportów drużynowych nie uczestniczyła żadna taka drużyna. Dlatego ważne było stworzenie drużyny i utrzymanie jej. Nie bez znaczenia było zaangażowanie dziewcząt, które pomimo trudnych meczów nie poddawały się i czerpały wiele radości z gry. Cieszył każdy zdobyty punk, set, dobrze zakończona akcja czy wygrana długich wymian. Wszystko to wpływało pozytywnie na atmosferę  i budowanie drużyny.

  Kolejnym istotnym elementem było zdobywanie doświadczenia ligowego. W każdym spotkaniu zespół coraz bardziej się ogrywał, uczył ustawień, przeglądu pola gry i choćby tzw. „cwaniactwa boiskowego”. Na treningach odbywających się 3 razy w tygodniu, drużyna poprawiała meczowe błędy, doskonaliła technikę i umiejętności. W końcu poświęcony czas zaprocentował. Warecka drużyna zyskiwała pewność siebie na boisku, zdobywała więcej punktów, a poszczególne elementy gry funkcjonowały coraz lepiej.

  Miniony sezon poświęcono na promowanie sportu i siatkówki. Stwarzane przez zespół sportowe widowiska przyciągały spore grono kibiców, a także nowych adeptów piłki siatkowej w grupach młodzieżowych CeSiR i WTS.

  Dzięki uczestnictwie żeńskiego zespołu WTS Warka zyskaliśmy kolejną drużynę reprezentującą Warkę na arenie sportowej, a także nowe wydarzenia sportowe. Mamy nadzieję, że i w przyszłym sezonie drużyna dostarczy wiele sportowych emocji.

  CeSiR Warka

  cof
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE