12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRRadni Powiatowi wspierają akcję "Seniorzy dla Warki"

  Radni Powiatowi wspierają akcję „Seniorzy dla Warki”

  Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warce od kilku tygodni wspólnie szyją maseczki dla swoich rówieśników. Dzięki napisanemu do Programu „Solidarni z Bohaterami czasu epidemii” projektowi „Seniorzy dla Warki” i pozyskanej dotacji na zakup niezbędnych materiałów (tkaniny, gumki, nici, igły) wspólne działania będą kontynuowane, z dodatkową mocą. Tym razem akcja rozrasta się na całą Gminę Warka i angażuje Seniorów nie tylko z miasta ale i z Klubów Seniora działających na terenie wiejskim.

  7 maja centrum dowodzenia wspólnego szycia maseczek – siedzibę UTW w Centrum Sportu i Rekreacji – odwiedzili wareccy Radni Powiatowi z Klubu „Przyjazny Powiat” – Jan Madej (Przewodniczący Klubu), Cezary Kołodziejski i Andrzej Zaręba oraz Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak.

  Samorządowcy podziękowali koordynatorom projektu – Grażynie Jagiełło, Krystynie Pączek oraz Jagodzie Supłacz-Chromińskiej za wspaniałą inicjatywę włączenia Seniorów do walki z koronawirusem oraz za zaplanowanie w projekcie oprócz 4000 maseczek dla mieszkańców Warki również przygotowania 1000 szt. dla pracowników grójeckiego szpitala – dla lekarzy i pielęgniarek.

  Dodatkowo, goście przekazali informację, że Klub Radnych Rady Powiatu „Przyjazny Powiat” wesprze realizację projektu zebranymi z diet radnych środkami finansowymi.

  Jeśli ktoś chciałby pomóc prosimy zgłosić się do koordynatora akcji w CeSiR Warka – Grażyny Jagiełło (tel. +48 6672474) na fb lub mail g.jagiello@cesir.warka.pl. Można również przekazać darowiznę celową z dopiskiem „MASECZKI” na konto 66 1050 1025 1000 0090 3081 3167. Z góry dziękujemy!

  UTW Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE