Więcej
  Strona głównaWiadomościTragiczny finał wypoczynku nad Pilicą

  Tragiczny finał wypoczynku nad Pilicą

   Od niedzieli prowadzone są poszukiwania 19-latniego mieszkańca Wyborowa, który podczas kąpieli w Pilicy zaczął się topić. Zniknął pod lustrem wody, do tej pory nie udało się go odnaleźć – poinformował portal Echo Dnia.
  Do nieszczęśliwego wypadku doszło około godziny 16.00 nad Pilicą w okolicach Kępy Niemojewskiej. Wypoczywająca tam grupa siedmiorga znajomych rozstawiła swój biwak w trudnodostępnym miejscu, które porośnięte jest krzakami i połowicznie zalane wodą. Postanowili oni także wykąpać się w wodzie, która z pozoru wydawać się mogła płytka. Część grupy brodziła w płytkiej wodzie, dwaj młodzi mężczyźni postanowili zaś wejść na większą głębokość. Podczas gdy jeden z nich wyszedł na brzeg, drugi stracił grunt pod nogami i zaczął wzywać pomoc.
  Według relacji policji nikt z obecnych nie udzielił pomocy 19-latkowi, ponieważ nikt z grupy nie umiał pływać. Część osób wypoczywających nad Pilicą spożywała alkohol.

  Niezwłocznie poszukiwania młodego mężczyzny rozpoczęli strażacy z OSP oraz lokalni kajakarze, później do poszukiwać włączyli się także płetwonurkowie.

  W poniedziałek akcja poszukiwawcza została wznowiona. Na razie nie natrafiono na ślad zaginionego mieszkańca Wyborowa.

  Beztroski okres wakacji to czas wzmożonych wypoczynków nad wodą. Niestety zwolennicy tej formy relaksu często wybierają miejsca nieodpowiednie, w których rekreacja jest niedozwolona. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z wakacyjnych uroków, aby pomimo swobody urlopowej nie zapominali o rozwadze i świadomości. Gdyż naprawdę udane wakacje, to przede wszystkim bezpiecznie spędzone wakacje.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE