Więcej
  Strona głównaInstytucjeCKZiU w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatu Grójeckiego

  CKZiU w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatu Grójeckiego

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych w Lewiczynie, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu.

  W tym roku, w związku z pandemią, wydarzenie zaplanowano z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i w ograniczonym zakresie. Decyzją organizatorów – Powiatu Grójeckiego i Gmin – 6 września 2020 roku odbyła się wyłącznie Msza Dożynkowa w Lewiczynie, celebrowana przez kardynała Kazimierza Nycza.

  Nasza szkoła zadbała o właściwą oprawę wizualną uroczystości. Piękna dekoracja ołtarza polowego, zgodona z koncepcją zaproponowaną przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, to efekt starannej i przemyślanej pracy utalentowanych pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Równie spektakularny efekt osiągnęli oni tworząc wieniec dożynkowy, symbolizujący duchową przynależność do tradycji agrarnej i nowoczesne spojrzenia na trud pracy rolnika.

  Mimo szeregu obostrzeń tegoroczne Dożynki miały podniosły charakter i pozwoliły na chwile refleksji nad stałymi wartościami w świecie tak niepewnym, jak dziś.

  Ewa Malowaniec – CKZiU w Nowej Wsi

  Andrzej Zaręba
  Andrzej Zaręba
  Andrzej Zaręba

  NAJPOPULARNIEJSZE