TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejFinał projektu Wrociszewski Mini Park - stworzenie Kreatywnej Strefy Gier Chodnikowych

Finał projektu Wrociszewski Mini Park – stworzenie Kreatywnej Strefy Gier Chodnikowych

Ostatnim etapem realizacji projektu Wrociszewski Mini Park było stworzenie Kreatywnej Strefy Gier Chodnikowych.

Na zaproszenie Dyrektor PSP we Wrociszewie Małgorzaty Gowin oraz koordynatorów projektu 21 i 22 września na placu szkolnym pojawili się, jak zawsze niezawodni przedstawiciele społecznej lokalności – rodzice dzieci PSP we Wrociszewie. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem wszyscy zabraliśmy się do pracy. Zgodnie z zaplanowanym projektem zaczęliśmy odrysowywać i wycinać potrzebne elementy. Następnie podzieliliśmy się na zespoły  i zaczęła się kolorowa zabawa w malowanie. W czasie wspólnej pracy słychać było rozmowy i co chwilę wybuchy gromkiego śmiechu. Po wielu godzinach ciężkiej pracy udało się zakończyć zaplanowane działania. Efekty wspólnej pracy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Plac przed szkołą stał się bajkowy i kolorowy. Chodnik prowadzący na plac zabaw zamienił się w „Matematycznego węża” i „Kolorowe kółeczka”. Z kolei chodnik prowadzący na boisko przemienił się w „Alfabetyczne korale”. Na chodniku przed boiskiem pojawiły się „Matematyczne gąsienice” i popularna „Gra w klasy”. Nasza Kreatywna Strefa Gier Chodnikowych na placu przed szkołą zachęci dzieci do aktywnego i intersującego spędzania czasu na świeżym powietrzu na przerwach oraz podczas spotkań rodzinnych, a jednocześnie rozwinie umiejętność rozpoznawania i nazywania kolorów, rozpoznawania cyfr i liter, znajomość alfabetu oraz zachęci do aktywności ruchowych. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy pomimo intensywnego sezonu jabłkowego, znaleźli czas na pracę dla wspólnego dobra. Realizacja zadań projektowych dostarczyła Wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć oraz zintegrowała lokalną społeczność. Wspólnymi siłami udało się wykonać ławki z europalet, które idealnie wkomponowały się w architekturę otaczającego krajobrazu. Przepiękny ogród przyciąga uwagę i zachwyca cała lokalną społeczność. We Wrociszewskim Mini Parku można miło i aktywnie spędzić czas, w przepięknej scenerii, wieczorne ciemności rozświetlają lampy solarne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Projekt „Wrociszewski Mini Park” dofinansowany jest ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. a także lokalnych Partnerów – Samorząd Gminy Warka, Powiat Grójecki, Gminna Instytucja Kultury “Dworek na Długiej”, ZUK w Warce Sp. z o.o. i firmy DELTIMA oraz TRANS-MED Dariusz Witkowski.

Koordynatorzy projektu – Anna Ćwiek i Mariola Bienias

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE