14.9 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejŚwięto Niepodległej Polski

  Święto Niepodległej Polski

  11 listopada to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. Nawet w tym trudnym dla wszystkich czasie należy pielęgnować pamięć o naszych historycznych bohaterach oraz ważnych wydarzeniach.

  W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia epidemiczne uroczystości 102. rocznicy odzyskania Niepodległości zostały przeprowadzone w ograniczonej formie. W intencji Ojczyzny odbyła się uroczysta Msza św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce koncelebrowana przez proboszcza parafii ks. Pawła Witkowskiego oraz ks. Piotra Jaworskiego. Przed rozpoczęciem mszy ks. proboszcz serdecznie przywitał wszystkich uczestników uroczystości. Następnie został odczytany rys historyczny, przedstawiający najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po wspólnie odśpiewanym hymnie państwowym rozpoczęła się liturgia, która z uwagi na panujące ograniczenia w kościele była transmitowana online, dzięki czemu uczestniczyć w niej mogła większa grupa mieszkańców.

  Wśród uczestników nabożeństwa obecni byli m.in. przedstawiciele Samorządu Gminy Warka – Burmistrz Dariusz Gizka, Przewodnicząca Rady Miejskiej Aldona Rzeźnik, Radni – Jacek Gawroński, Zbigniew Gilarski i Tomasz Rawski oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Grójcu – Członek Zarządu Andrzej Zaręba.

  Placówki oświatowe działające na terenie gminy Warka poproszone zostały aby z okazji Święta Niepodległości złożyły kwiaty przy różnych miejscach pamięci narodowej w Warce. W ten sposób upamiętniły one bohaterów różnych wydarzeń na przełomie wieków, które doprowadziły do tego, że dziś mamy możliwość żyć w wolnej Polsce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE