Więcej

  Współpraca się opłaca…

  „Razem możemy osiągnąć to, o czym oddzielnie moglibyśmy jedynie marzyć” – z tą ideą zaczynano spotkania organizacji, instytucji, firm i osób indywidualnych, którym zależy na współpracy i promocji Warki. 17 lipca odbyło się drugie takie spotkanie. Pomysł został zainicjowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. ale realizowany jest dzięki udziałowi, zaangażowaniu i udostępnianiu zasobów uczestników tego przedsięwzięcia. Do Centrum Gastronomiczno – Hotelarskiego przy Restauracji FUM, które tym razem było gospodarzem spotkania, przybyło 35 osób (poprzednie  2 lipca, odbyło się w Kempingu Sielanka i zgromadziło 25 osób). Celem spotkania było wzajemne lepsze poznanie, nawiązanie relacji oraz próba zastanowienia się nad tym, co dla turysty w Warce mamy, co jest potrzebne i w jakich obszarach możemy współpracować.

  W celu lepszej wymiany informacji i poznania się przygotowano „kramik różności” gdzie można było zaprezentować swoje materiały promocyjne, publikacje, wyroby rękodzielnicze czy lokalne produkty. Uczestnicy nadsyłali też na spotkanie informacje o swojej działalności przygotowane w formie standaryzowanej formatki w pliku – można zapoznać się z nimi na stronie http://www.stowarzyszeniewarka.pl/?p=5102#more-5102. Zawierają one informacje o specyficznej działalności ale także o zasobach i potrzebach. Każdy kto chce się przyłączyć do poniższego Banku Zasobów może przesłać uzupełnioną formatkę na adres warka@stowarzyszeniewarka.pl.

  Do podsumowania wyników pracy warsztatowej nad potrzebami wynikającymi z porównania tego, czego turysta szuka a tym co mamy w Warce, powołała się grupa robocza. Ustalono termin kolejnego spotkania tj. 31 lipca – tym razem odbędzie się ono w Muzeum im. K.Pułaskiego w Warce – jego celem będzie praca nad wybranymi tematami, które zostaną określone jako najbardziej potrzebne i jednocześnie możliwe do realizacji wspólnymi siłami przez zaangażowane podmioty.

   

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się.
  Kontakt: Dorota Lenarczyk, dlenarczyk@stowarzyszeniewarka.pl, 504 671 770 lub Kuba Kwiatkowski, jakub.kwiatkowski@viralla.pl, 606 420 260

  Spotkania odbywają się w ramach Programu Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Obrazek: www.demotywatory.pl

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE