Więcej

  Drugi SpłyWarek

  Prezentujemy kolejnego wykonawcę, który wystąpi w Warce podczas II Przeglądu Piosenki Turystycznej “SpłyWarka” 26 lipca (od godz. 19:00) na “Scenie Dworku” na Kempingu nad Pilicą.

  Zespół Retrospektakl powstał ok. 2005 roku z inicjatywy pary – Marii Holki i Aleksandra Baszuna. Początkowo działali jako duet. Przez długi czas nie udzielali się scenicznie poświęcając się jedynie tworzeniu . W roku 2011 wystąpili na kilku festiwalach piosenki zdobywając nagrody i wyróżnienia m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, Przeglądzie Piosenki „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie. Maria i Aleksander są twórcami zarówno warstwy muzycznej jak i tekstowej a także głównymi wykonawcami swoich utworów.  W lutym 2013 fundacja Macieja Zakościelnego i Zbigniewa Dzięgiela „Kalinowe Serce” przyznała zespołowi nagrodę „Kalinowe Serce – Młody Talent 2012”. W mediach pojawiali się m.in. w TVP Warszawa, TVP Kultura, Radio Warszawa, radio UWM czy w Gazzetta Italia. Piosenki Retrospektaklu  opierają się na poetyckich tekstach opowiadających o historiach dziejących się zarówno w mieście jak i na wsi często wsnutych w baśniową, lekko oniryczną atmosferę. Nazwa zespołu wywodzi się od retrospekcji które często są inspiracją twórczą pary Holka – Baszun.  Aktualnie są w trakcie nagrywania pierwszej płyty która ukaże się w listopadzie 2013 nakładem wytwórni Magnetic Records

  Posłuchaj piosenek zespołu na www.retrospektakl.pl

  Na koncertach występują w składzie:

  Maria Holka– wokal, fortepian, flet poprzeczny, akordeon, gitara

  Aleksander Baszun– wokal , saksofony, fortepian, gitara, lutnia marokańska

  Joachim Łuczak– skrzypce, bęben radomski

  Kamila Wyrzykowska– wiolonczela

  Muzyczny wieczór uświetni VIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Pilicą im. Krzysztofa Książka, który organizowany jest w dniach 25-28 lipca przez Klub Kajakowy KOREK.

  Dodatkowo, niespodzianka dla najmłodszych – o godz. 17:00 na scenie na Kempingu nad Pilicą “teatrzyk dla dzieci”!

   

  Na scenie, od godz. 19:00 usłyszymy poza zespołem RetrospektaklMacieja Służała (https://warka24.pl/pierwszy-splywarek), Maćka Gutry z Gut Muzyk oraz promującego swoją debiutancką płytę „In Blanco” Dariusza Rączkę z zespołem Fantasmagoria.

  ZAPRASZAMY!

  Plakat SPLYWARKA - gotowy zm

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE