Kultura w czasach pandemii

Kultura w czasach pandemii

W związku z epidemią koronawirusa Rząd RP wprowadził kolejne ograniczenia dotyczące m.in. działalności instytucji kultury oraz organizacji wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Dlatego też swoją aktywność musi w dużym stopniu zawiesić Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”.

Do 17 stycznia 2021 wstrzymane zostały zajęcia edukacyjno-artystyczne. Część rozpoczętych wcześniej działań zmieniło swoją formułę.

14 Konkurs Recytatorski „Wareckie Recytacje”, który miał odbyć się 10 listopada zostanie przeprowadzony w formule multimedialnej. W chwili obecnej trwa ocena przesłanych filmów przez członków komisji.

Konkurs Wiedzy „Nasza Historia” dotyczący Powstania Listopadowego i Piotra Wysockiego, który miał się odbyć 30 listopada w Auli LO w Warce odbył się 11 grudnia w trybie zdalnym.

Konkurs plastyczny związany ze 190. rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego odbył się zgodnie z harmonogramem jednak planowane na 29 listopada rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zorganizowane zostało zdalnie oraz w indywidualnej formie.

Kolejne zaplanowane działania zostały przeniesione na późniejszy termin lub całkowicie odwołane:

  • 21. Dobry Wieczór – spotkanie z poezją (Promocja tomiku wierszy Andrei Patrycji Czasak „Niezapominajko”) – przeniesiony z 4 grudnia na drugą połowę stycznia 2021,
  • Wystawa „Nasi Potrafią” – Hanna Łocz (malarstwo) – przeniesiona z 11 grudnia na styczeń/luty 2021,
  • Zimowa Odmiana Wareckiego Rynku – Jabłkowy Weekend w Warce (19-20 grudnia) – odwołana,
  • Sylwester na Wareckim Rynku – odwołany,
  • Akcja „Historyczna Zima w Warce – 700 lat Warki” (czas ferii zimowych) – odwołana.

Wszyscy liczymy na szybką poprawę sytuacji i powrót do aktywności artystyczno-edukacyjnej.

Dworek na Długiej

 

Udostępnij:
← Nie śmieć w lesie! Szkoła w Ostrołęce mistrzem wiedzy o Powstaniu Listopadowym →

Dodaj komentarz