2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRInicjatywa senioralna Klubu Złotego Wieku

  Inicjatywa senioralna Klubu Złotego Wieku

  Klub Złotego Wieku, działający w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, zakończył kolejny projekt w ramach Inicjatywy Senioralnej.

  Pomimo pandemii, która skutecznie krzyżuje plany wareckim seniorom, udało się zrealizować założenia projektu, czyli wykonać stroiki bożonarodzeniowe, kwiaty z krepiny i ozdoby świąteczne.

  W realizacji pierwszego spotkania pomógł „Klub Seniora- Słodkie Babeczki” z Watraszewa. Nad pracami czuwała Elżbieta Litwin, która prowadziła warsztaty i dawała wskazówki jak prawidłowo wykonać kwiaty. Przy muzyce i herbatce szybko upłynął czas. Do następnych spotkań z paniami z Watraszewa już nie doszło. Wirus i obostrzenia zrobiły swoje. Kolejne spotkania, odbywały się w małych grupach w domach członków Klubu. Podczas tych spotkań seniorzy kontynuowali prace nad ozdobami. Wszystkie wykonane prace zostały przekazane jako upominki dla Władz Miasta i najstarszym seniorom, którzy z racji swojego wieku nie przychodzili na spotkania, a byli długoletnimi członkami Klubu.

  W ramach projektu wykonany został także świąteczny stroik, złożony przed pomnikiem bohatera Nocy Listopadowej Piotra Wysockiego.

  Klub Złotego Wieku składa serdeczne podziękowania „Słodkim Babeczkom” z Watraszewa za przybycie i pomoc w realizacji projektu. Jak widać koronawirus nie jest w stanie zatrzymać aktywnego seniora.

  Środki na dotacje dla grup senioralnych pochodzą ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 w ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz budżetu Powiatu Grójeckiego.

  KZW Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE