Strona głównaInstytucjeCeSiR„Piękne otoczenie – pozytywne myślenie” – inicjatywa senioralna UTW

„Piękne otoczenie – pozytywne myślenie” – inicjatywa senioralna UTW

Studenci wareckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku realizują projekt z Inicjatywy Senioralnej 2020 pt. „Piękne otoczenie – pozytywne myślenie”. Postanowiliśmy na pohybel pandemii upiększać nasze otoczenie, aby pozytywnie patrzeć na przyszłość i otaczać się pięknymi przedmiotami.

Jako pierwsze ozdabialiśmy słoiczki do spiżarni. Poszły w ruch szydełka, hafty, maszyny do szycia oraz kolorowe ozdobne wstążeczki. Słoiczki zamieniły się w piękne dekoracje, bo w pięknej babcinej spiżarce jest jak w kolorowej bajce. Następnie zakupiono poszewki, które wg własnych pomysłów studentki UTW dekorowały, haftowały, szydełkowały elementy do poduszek i całe poduszki, tak że zmieniły się nie do poznania. Bo w domu babci nie może zabraknąć miękkiej i pięknej podusi dla wnuczka i wnusi. Niestety ze względu na obostrzenia sanitarne odbyło się tylko jedno spotkania w większym gronie, a następne wszyscy pracowali w zaciszu własnych domów. W ramach projektu dekorowaliśmy również porcelanowe talerzyki. Tym razem motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia, które zbliżają się do nas wielkimi krokami. Poznaliśmy nową technikę i sposoby dekoracji. Z pewnością udekorowane talerzyki będą pięknym dodatkiem do wystroju naszych domów w ten magiczny czas. Ponadto, tak jak zaplanowaliśmy zakupiliśmy gablotę szklaną do naszej sali i drugą mniejszą z pleksi, która posłuży w przyszłości do prezentacji własnych dzieł podczas spotkań integracyjnych z seniorami i lokalną społecznością. Stworzyliśmy także album wszystkich naszych prac w wersji papierowej, a także zgromadziliśmy na pendrive’ach galerie obrazów, do przygotowania prezentacji multimedialnej, którą wykonamy w najbliższym czasie.

Pomimo obostrzeń nie tracimy ducha tylko działamy wspólnie, choć każdy w swoim otoczeniu. A że przed nami piękny okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, przygotujemy upominki dla członków naszej grupy UTW, a także samotnych seniorów by wraz z życzeniami pozytywne emocje towarzyszyły wszystkim pomimo izolacji. Świąteczne dekoracje słoiczków, poduszek i talerzyków, będą ozdabiać nasze domy i sprawiać radość nam i obdarowanym.

UTW Warka

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE