Przedsiębiorczość na piątkę w CKZiU w Nowej Wsi

Przedsiębiorczość na piątkę w CKZiU w Nowej Wsi

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi już po raz 5. uczestniczą w programie edukacji ekonomicznej, przeznaczonym dla uczniów szkół średnich, prowadzonym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Ekonomicznym.

W roku szkolnym 2020/2021 grupa 15 uczniów z klas drugich i trzecich w zawodzie technik ekonomista będzie realizowała program edukacji ekonomicznej w ramach Akademii Przedsiębiorczości.

Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Uczniowie w trakcie roku szkolnego będą uczestniczyć w cyklu wykładów z zakresu: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki, agrobiznesu itp.

Program „Akademia Przedsiębiorczości WE SGGW” składa się z dwóch etapów:

Etap I  – obejmuje zajęcia zdalne w formie wykładów e-learningowych, umieszczonych na platformie Moodle WE SGGW. Warunkiem ukończenia Akademii jest pozytywny wynik z testu obejmującego wiedzę z przedsiębiorczości.

Etap II – to konkurs z zakresu przedsiębiorczości, gwarantujący laureatom konkursu uzyskanie indeksu na jedne z pięciu kierunków realizowanych na Wydziale Ekonomicznym SGGW.

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie inauguracyjnym w dniu 09.11.2020, przeprowadzonym na  MS Teams, oraz w wykładzie w dniu 17.11.2020 pt. „Istota gospodarki rynkowej i rynek w gospodarce”.

Przed młodymi pasjonatami przedsiębiorczości kolejne zadania, polegające na uczestnictwie w wykładach oraz rozwiązywanie testów sprawdzających, które przez cały rok szkolny będą pojawiały się cyklicznie.

Życzymy wszystkim uczestnikom Akademii, aby przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością przyczyniło się do rozwijania postaw przedsiębiorczych, wdrażania innowacyjnych pomysłów, uzyskania certyfikatu ukończenia Akademii Przedsiębiorczości.

A najlepszym – wzorem poprzedników z minionych lat – kolegów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi – życzymy zdobycia indeksów.

CKZiU w Nowej Wsi

 

Udostępnij:
← Święto Trzech Króli w Warce online Zdobądź kalendarz WOŚP 2021! →

Dodaj komentarz