15.1 C
Warka
piątek, 9 czerwca, 2023
Więcej

  Ulica „komiksowa”

  Warka to miasto o niezwykle bogatej historii, która stale przypominana jest obecnym pokoleniom w bardzo różnorodny sposób. W ostatnich latach o wielkich bohaterach i wydarzeniach historycznych przygotowane zostały trzy komiksyo zwycięskiej „Bitwie pod Warką” jaką stoczyły polskie wojska pod wodzą Hetmana Stefana Czarnieckiego w 1656 roku, o bohaterze Nocy Listopadowej 1830 roku – Piotrze Wysockim i o powstańczych walkach oddziału płk. Władysława Kononowicza w 1863 roku.

  W najbliższych miesiącach komiksy te można będzie oglądać w Warce na dużych planszach wyeksponowanych wzdłuż ul. Farnej.

  Zapraszamy do zapoznania się z historią ujętą w kadrach komiksu bo jak mówił wybitny polski przywódca Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE