2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeBrowar w Warce wsparł służbę zdrowia darmowymi posiłkami

  Browar w Warce wsparł służbę zdrowia darmowymi posiłkami

  Podczas trwającej w mieście akcji ekologicznej zorganizowanej przez Browar w Warce zebrano 11.259 butelek zwrotnych, które pozwoliły na zakup 451 posiłków dla personelu medycznego z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warce oraz Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Dodatkowe wsparcie finansowe otrzymali także lokalni restauratorzy dzięki zakupowi voucherów.

  Mieszkańcy Warki oddając butelki zwrotne pokazali, że dbanie o środowisko jest dla nich ważne. Zgodnie z zapowiedzią za każdą oddaną butelkę Browar w Warce przekazał 1 zł na zakup voucherów na posiłki dla personelu medycznego z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warce oraz dla służby zdrowia z Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Wcześniejszy zakup voucherów na posiłki umożliwił natychmiastowe przelanie środków finansowych restauratorom, co w obecnej sytuacji związanej z ponownym zamknięciem lokali ma szczególne znaczenie. Każdy voucher ma wartość 25 zł, a na jego wykorzystanie będzie czas do końca lutego 2021 roku.

  Cieszę się, że Browar w Warce mógł być częścią tegorocznej odsłony akcji Daj butelce drugie życie, promującej kulturę oddawania butelek zwrotnych i zachęcającej do solidarności – tak ważnej w czasie trwającej pandemii. Wspólnie pomogliśmy wareckiej oraz grójeckiej służbie zdrowia i lokalnym restauracjom, jednocześnie troszcząc się o planetę – mówi Krzysztof Żyrek, dyrektor Browaru w Warce.

  W ramach podziękowań za tak liczny udział w akcji Browar w Warce postanowił dodatkowo doliczyć do puli zwrotów butelki oddane w tym czasie w sklepach, które w ramach kampanii Daj butelce drugie życie przyjmują je na co dzień bez paragonu. W Warce były to sklepy na ul. Gośniewskiej 146, Warszawskiej 28 m. 68 oraz Michałów. W sumie Browar w Warce przekazał 11 275 zł. na zakup posiłków dla służby zdrowia.

  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Browar w Warce, bo dzięki temu razem zrobiliśmy coś dobrego dla środowiska, dodatkowo wspierając medyków i lokalne restauracje. Cieszę się, że w naszym mieście organizowane są tego typu wydarzenia, bo to pokazuje, jak bardzo możemy i chcemy angażować się lokalnie, a teraz jest to szczególnie ważne – mówi Dariusz Gizka, Burmistrz Warki.

  W mobilnym punkcie przyjmowane były butelki zwrotne marek Warka, Warka Radler, Namysłów Pils, Zamkowe, Żywiec, Tatra, Specjal, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky Pils, EB. Cały proces odbywał się także z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego – wejścia do strefy pilnowały osoby porządkowe, które dbały o dezynfekcję dłoni oraz noszenie maseczek przez wszystkich mieszkańców miasta. Wszystkie butelki od razu po odebraniu poddano dezynfekcji.

  Akcja, która odbyła się w Warce, była lokalną odsłoną ogólnopolskiej kampanii Daj butelce drugie życie. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do oddania butelek zwrotnych i podarowania im kolejnego życia. Butelka zwrotna może bowiem bez żadnego dodatkowego przetworzenia zostać ponownie użyta aż 25 razy, a jej cykl życia trwa nawet 5 lat.  Ślad węglowy 1 butelki zwrotnej jest nawet 10 razy mniejszy niż tej bezzwrotnej. Szczegóły akcji dostępne są na stronie zwrocbutelke.pl

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE