2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeKronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  4 stycznia 2021 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Warce zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do którego doszło na jednym z osiedli w Warce. Sprawca po uprzednim wyłamaniu zamka w drzwiach, dostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży pieniędzy i złotej biżuterii. Zatrzymany mężczyzna, obywatel Gruzji został doprowadzony do wareckiego komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty, natomiast Prokuratura Rejonowa w Grójcu wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Obecnie trwają poszukiwania pozostałych dwóch współsprawców. Za popełnienie tegoż czynu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  18 stycznia 2021 r. mieszkaniec gm. Pionki powiadomił Policję o kradzieży swojego samochodu marki Hyundai. Pojazd wartości 2700 zł miał pozostawić z kluczykami na parkingu przy ogródkach działkowych. W czasie kiedy oddalił się, auto miało zostać mu skradzione. Do chwili obecnej nie ustalono sprawcy tego przestępstwa  jednak Policja z Warki bardzo prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i odzyskania utraconego mienia.

   

  Dwa słowa Komendanta

  Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta  i gminy Warka.

  W Warce zaistniało mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. W 2020 roku, w porównaniu do analogicznego okresu poprzedzającego roku, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To wszystko jest wynikiem codziennej, ciężkiej pracy funkcjonariuszy i pracowników Komisariatu Policji w Warce. Dokonując oceny stanu przestępczości za 2020 r., po raz kolejny na terenie Warki zauważalne jest ograniczenie przestępczości, co ma bezpośredni wpływ na wskaźnik poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz obrazuje skalę skuteczności Policji. Widać wiele pozytywnych trendów. Jest to jednak nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim przyczynek do dalszej wytężonej pracy. Dlatego dziękuję wareckim policjantom za ogromny trud, poświęcenie, za zaangażowanie i oddanie w służbie, za to, że jak zawsze liczyć mogą na Was mieszkańcy miasta i gminy Warka. 

  Korzystając z okazji chciałbym także przekazać mieszkańcom Warki informację dotyczącą opracowanych dla poszczególnych trzech rejonów służbowych na które podzielona jest gmina Warka – planów działań priorytetowych realizowanych przez dzielnicowych pełniących służbę w Komisariacie Policji w Warce. Działanie priorytetowe określane jest  na podstawie analizy zagrożeń, wiedzy służbowej dzielnicowych jak również sygnałów społecznych w tym zgłaszanych przez samych mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Celem działań jest przede wszystkim poprawa poczucia bezpieczeństwa w newralgicznych miejscach. Działanie priorytetowe realizowane jest w systemie sześciomiesięcznym, a więc obecnie od 1 stycznia do 31 czerwca 2021 roku. W aktualnych działaniach uwzględniono następujące miejsca i zdiagnozowane zagrożenia:

  • rejon dzielnicowej asp. Anety Ścisłowskiej (tel. 887 884 558): Plac Stefana Czarnieckiego – zakłócanie ciszy nocnej, ładu i porządku publicznego oraz spożywanie alkoholu w miejscu publicznym przez osoby bezrobotne a także niestosowanie się do przepisów dot. COVID 19;
  • rejon dzielnicowego mł. asp. Andrzeja Mirowskiego (tel. 519 035 323): dworzec PKP – rozboje, pobicia, kradzieże z włamaniem do zaparkowanych pojazdów oraz ich uszkodzeń a także zakłócanie ładu i porządku publicznego polegającego na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym, a także malowanie pociągów (graffiti) oraz ujawnianie osób poszukiwanych jak również niestosowanie się do przepisów dot. COVID 19;
  • rejon dzielnicowego mł. asp. Sławomira Czępińskiego ( tel. 519 035 320): rejon sklepu „NETTO” w Warce przy ul. Puławskiej 9 – zakłócanie ładu i porządku publicznego, nieobyczajne wybryki, żebractwo oraz spożywanie alkoholu w miejscu publicznym a także niestosowanie się do przepisów dot. COVID 19.

  Również w tym zakresie proszę Was o aktywność i przekazywanie sygnałów oraz spostrzeżeń dzielnicowym z poszczególnych rejonów, być może ktoś z mieszkańców dostrzega potrzeby objęcia innych miejsc kolejnym działaniem priorytetowym – jesteśmy otwarci na sygnały i propozycje mieszkańców.

  Zachęcam mieszkańców gminy Warka do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” jak również „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Są to darmowe aplikacje na urządzenia mobilne które umożliwiają zgłoszenie nam konkretnego problemu oraz nawiązanie kontaktu z dzielnicowym ze swojego rejonu.

  Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Paweł Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE