12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiEkstremalna Droga Krzyżowa – Rewolucja pięknych ludzi

  Ekstremalna Droga Krzyżowa – Rewolucja pięknych ludzi

  Kierowcy przekraczający nocą most na Pilicy w okolicy Mniszewa, zwykle muszą walczyć z sennością i znużeniem. Raz w roku mogą jednak zauważyć coś niezwykłego. Przy wejściu na most siedzi niewielka grupa ludzi. migają latarki, ktoś otwiera parujący termos, ktoś odwija kanapkę i podaje leżącemu koledze. Wygląda na wykończonego. Kilka osób klęczy i coś czyta. Gdyby kierowca się zatrzymał, zauważyłby, że część ma w uszach słuchawki i przymknięte oczy. Gdzieniegdzie można zauważyć drewniany krzyż. Na wale wzdłuż Pilicy majaczy rząd świateł. Idą dziesiątki kolejnych. Kim są ci ludzie?

  To uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ekstremalnej, bo jej trasa nie wiedzie wokół kościoła czy osiedla. To 40 km przez lasy, wioski i pola. Przebyte w nocy, samotnie lub w niewielkiej grupie. W ciszy.

  W tym roku, już 4 edycja wareckiej EDK wyruszy 19 marca wieczorem z Kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Warce. Ze względu na epidemię, uczestnicy będą wychodzić od 19:30 o różnych godzinach. Powrót rano w to samo miejsce.

  Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wejść na stronę www.edk.org.pl,  wybrać rejon Warka i jedną z dwóch przygotowanych na ten rok tras. Każda zarejestrowana osoba otrzyma informację z godziną rozpoczęcia trasy. Na miejscu startu uczestnicy będą mogli kupić pakiet: książeczkę z rozważaniami, opis trasy, orientacyjną mapę i pamiątkowe gadżety.

  Ekstremalne Drogi Krzyżowe odbywają się w całej Polsce. Mieszkańcy regionu mają jeszcze do wyboru trasy w Baniosze, Białobrzegach i Piasecznie.

  Jak się przygotować?

  Pamiętaj, że osoba wybierająca się na trasę EDK przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Poinformuj bliskich o planowanym wyjściu, poproś kogoś, by przyjechał po Ciebie w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi.

  Przygotuj prowiant na drogę, ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty, nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do zmian pogodowych. Sprawdź prognozę pogody.

  Koniecznie zabierz naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelkę odblaskową).

  Informacje praktyczne:

  Termin 19.03.2021 roku od godziny 19:30 (indywidualna godzina rozpoczęcia będzie podana po rejestracji).

  Początek i koniec trasy: Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Warce.

  Do wyboru dwie trasy, 40 i 42 km.

  Rejestracja na stronie www.edk.org.pl (rejon Warka).

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE