Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejUczcijmy pamięć o Zbrodni Katyńskiej

  Uczcijmy pamięć o Zbrodni Katyńskiej

  W roku 1940, w lasach pod Katyniem, Ostaszkowem, Starobielskiem, Kozielskiem rozegrała się wielka tragedia narodu polskiego. Ponad 20 tysięcy naszych rodaków zostało bestialsko zamordowanych przez NKWD. Bez osądu, wyroku, winy rozstrzelano kwiat narodu – m.in. oficerów, lekarzy, profesorów…

  W roku 2010 samolot z oficjalną polską delegacją udającą się na obchody rocznicy „Zbrodni Katyńskiej”, na czele której stał Prezydent RP uległ katastrofie w której zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga…

  13 kwietnia w Warce odbędzie się symboliczna uroczystość upamiętniająca 81. rocznicę „Zbrodni Katyńskiej” oraz 11. rocznicę „Katastrofy Smoleńskiej”.

  Ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiczną w kraju zakres uroczystości został ograniczony.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach:

  Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej – godz. 10:00

  Rys historyczny, Hymn Państwowy, Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych bohaterów walczących za Jej wolność, złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą „Zbrodnię Katyńską i Katastrofę Smoleńską”.

  Cmentarz parafialny – Pomnik Krzyże Katyńskie – godz. 11:30

  Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. W imieniu wszystkich instytucji, organizacji i społeczeństwa Warki kwiaty złoży delegacja Samorządu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego oraz wareckiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

  Msza św. transmitowana będzie za pośrednictwem portalu Facebook na profilu Dworek na Długiej.

  Osoby obecne na uroczystości w kościele i na cmentarzu proszone są o zachowanie zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa oraz utrzymywanie dystansu społecznego).

  Na uroczystość zapraszają: Samorząd Miasta i Gminy Warka, 1. Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE