Uczcijmy pamięć o Zbrodni Katyńskiej

Uczcijmy pamięć o Zbrodni Katyńskiej

W roku 1940, w lasach pod Katyniem, Ostaszkowem, Starobielskiem, Kozielskiem rozegrała się wielka tragedia narodu polskiego. Ponad 20 tysięcy naszych rodaków zostało bestialsko zamordowanych przez NKWD. Bez osądu, wyroku, winy rozstrzelano kwiat narodu – m.in. oficerów, lekarzy, profesorów…

W roku 2010 samolot z oficjalną polską delegacją udającą się na obchody rocznicy „Zbrodni Katyńskiej”, na czele której stał Prezydent RP uległ katastrofie w której zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga…

13 kwietnia w Warce odbędzie się symboliczna uroczystość upamiętniająca 81. rocznicę „Zbrodni Katyńskiej” oraz 11. rocznicę „Katastrofy Smoleńskiej”.

Ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiczną w kraju zakres uroczystości został ograniczony.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach:

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej – godz. 10:00

Rys historyczny, Hymn Państwowy, Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych bohaterów walczących za Jej wolność, złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą „Zbrodnię Katyńską i Katastrofę Smoleńską”.

Cmentarz parafialny – Pomnik Krzyże Katyńskie – godz. 11:30

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. W imieniu wszystkich instytucji, organizacji i społeczeństwa Warki kwiaty złoży delegacja Samorządu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego oraz wareckiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Msza św. transmitowana będzie za pośrednictwem portalu Facebook na profilu Dworek na Długiej.

Osoby obecne na uroczystości w kościele i na cmentarzu proszone są o zachowanie zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa oraz utrzymywanie dystansu społecznego).

Na uroczystość zapraszają: Samorząd Miasta i Gminy Warka, 1. Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce.

Udostępnij:
← Upamiętniliśmy zwycięską Bitwę pod Warką Komu Bóg, komu wiara, komu Ojczyzna miła! Za mną! →

Dodaj komentarz